Článek

Kapely, na které si zapaříte i v dešti! Zahájení Festivalu na ulici se vydařilo!

V pátek 19. srpna 2022 započal plzeňský městský festival. Pro někoho Struny na ulici, pro leckoho Živá ulice… To všechno je Festival na ulici.

Na stagi U Branky odstartovaly Bradavice, kteří jsou důkazem toho, že Punk není mrtvý a zřejmě nikdy nebude. Tato kapela je tady již od roku 1978. Některé písně takřka zlidověli a dokonce jste pod pódiem mohli potkat hudebníky z jiných plzeňských známějších uskupení..

Při cestě do Proluky, jsme se zastavili na náměstí, abychom si poslechli Na Starý Kolena Band, kteří hrají jižanský rock jako řemen, blues a rockové americké country s českými texty. Já osobně pozdravil Libora, který hraje na foukací harmoniku a následně se vydal do Proluky, kde již zahajoval Míša Leicht svůj set. Míša je zpěvák, moderátor, kytarista a frontman bluegrassové skupiny COP. Ačkoliv byl jen a pouze v jedné osobě, Proluku se mu podařilo takřka zaplnit. 

Zbrusu nové písně kapely Ill Fish jste mohli slyšet následně U Branky, kde pódiu dominoval Tomáš Mouřenec. Tato kapela hraje vlastní přímočarou tvorbu ze svých třech řadových desek, po hity vybraných zahraničních kapel. Začínalo pršet, což ale nikoho neodradilo, páč dav pařil ještě více.

Po skončení produkce Ill Fishů se spustil se déšť a my se běželi na chvíli schovat do nedalekého Anděl Music baru, vytvořit nějaká stories na sítě a trochu si odpočinout. Déšť neustával, ale my se rozhodli, že Pearly Seconds s hromy a blesky bude jednoduše odvaz.

A stálo to za to! Energický nášup jak ho známe a v obměněné sestavě. Bohužel po pár písních vypadl proud a Pearly tedy chvíli bavili zaplněný prostor v parku sólem na bicí… Nakonec se zadařilo a na úkor světel na stagi, mohla produkce pokračovat dál. Dostalo se nám na jedno z těch více energických vystoupení, na kterém jsem doposud byl. Hity jako Prison Bars nebo Silver Lining nemohly chybět.

Mokří a utancovaní jsme se vydali dořádit večer na after party do Anděl music baru, kde začínali plzeňstí Decode, ale taky celý večer uzavírali. Rock s dívčím zpěvem, plno coverů, ale i vlastních věcí. Skvělá zábavovka, která byla vhodně umístěna jako sladká tečka večera do Andělu.

Fotoreport - Martin

+ 64 fotek

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Fotoreport - Adéla

+ 14 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz