Článek

Dilemma in Cinema

Rozhovor s Dilemma in Cinema.

Jak a kdy jste začínali?

Pípa: Začalo to tím že po 18. výročí Totálního Nasazení, kde jsem hrál 18 let jsem to zabalil, ale rozhodli jsme se tady s Pavlosem (P.P Cvok), že to nevzdáme a tak asi 2 měsíce na to jsme dali dohromady Dilemmu.

PP.Cvok: Tak tak, Pípa přišel s tím že vezmeme ještě Sáďu, kterej hrál v kapele "Bezvědomí", která v tu dobu moc nehrála, nebo už dokonce končila. S Cirilem jsem se seznámil pozdějš když mě tetoval a chvíli na to nás pozval na svoje narozeniny. Tak si tam s náma zazpíval jednu písničku, to hrál ještě Metal, ale srdcem byl vždycky punkáč. Takže to byla vlastně náhoda, byl to prostě takovej střet bytostí.

Pípa: Ještě doplním, začátek kapely se datuje na leden 2009.

Jak vlastně vznikl název Dilema in cinema?

Pípa: No kvůli názvu jsme se málem poprali, protože každej měl jinou přestavu. A byl tu nápad "Joysticks" ten se mi líbil.

PP.Cvok: Mě se líbil název "Artefuck!"

Pípa: Mě se vždycky líbily ty slovní hříčky, Jako že se to rýmuje.

PP.Cvok: Ještě jsme uvažovali o názvu "Lážo Plážo", nebo "Rozvázaný tkaničky", ale to jsme usoudili že nepřichází v úvahu.

PP.Cvok: Je moc důležitý vědět.  Že žádná kapela není zbytečná!

Otázka speciálně pro vašeho zpěváka, Cirile jak jsi se vlastně postupně dostal až do Dilemma in cinema?

Ciril: Dost už toho řekl tady P.P.cvok. Já mám vlastně svou mateřskou kapelu s názvem Krize a ten metal to byla jen taková naše odnož, takže k punku jsem měl vždycky hodně blízko. A kdo z nás neměl rád Totální nasazení, že?! A tak jsem mezi nima potkal skvělí lidi, viděl že bude pr*el a já jsem pro každou otevřenou pr*el. (Smích)

Nehrajete v Rokycanech poprvé už jednou jste zde vystoupily na turné Ocelový ptáci s Totálním nasazením ATD a Zakazaném ovoce. Jak se vám tady hraje?

Ciril: Rozkošně!

PP.Cvok: Tuším že to byla Cirilova premiéra, Také si z místního klubu odnášel talíře a hrnečky na cestu domů. Protože nám kapela Zakazaný ovoce "vyžrala" veškerej raut! A nejvíc vyžranej je Pišto! Ale na něm to není vidět, on má rychlé spalování!

Kde zkoušíte? Máte profi zkušebnu, nebo nějakou punkovou garáž?

Pípa: Máme zkušebnu, která patří městu. Nedaleko tržiště.

PP.Cvok: Já si pamatuji, že když jsem odešel z Totálního nasazení, tak tam spadl strop!

Pípa: Za poslední půlrok nám ukradli dvě baskytary. Tak jsme tam dali ochranou mříž. Ale na stropě se postupně začaly objevovat praskliny. A jednoho dne prostě spadl, naštěstí jsme tam nebyli. Ted už je vše opravené

Vy už hrajete na pokročilejší úrovni, jak se díváte na začínající kapely, které začínají hrát punk?

Všichni: My jsme také začínající kapela. (smích)

Pípa: Abych se osobně přiznal, já těch začínajících kapel moc neznám. Ale když už nějakou slyším tak se dost často stává, že oni hrají poprvé nebo podruhé a je to výborná věc! Nedělal bych moc rozdíl mezi začínajícíma a pokročilejma kapelama to je jedno.

PP.Cvok: Je moc důležitý vědět, Že žádná kapela není zbytečná!

Dáváte o sobě vědět, že rádi hrajete 3-4x do měsíce a nikdy víc. Děláte někdy vyjímky?

Pípa: Někdy ano, pokud tedy nemáme přejíždět někam do Tater nebo do Karpat. Kvůli rodinám. Když se jedná o akci blízko tak jsou i vyjímky.

PP.Cvok: My jsme teď najeli na takovej model, že hrajeme třikrát s jednou kapelou a potom zase s jinou. Takže nevznikne žádná ponorka. Všichni se na to těší. A to nám vyhovuje.

Patříte ke Slánským kapelám, chystáte se vystoupit na Rock na Valníku? nebo dalších festivalech?

Ciril: Já jsem z Rakovníka!

PP.Cvok: My jsme kapela "slánskorakovnická", protože Ciril je, jak říká z Rakovníka. A tvoří těch 50% kapely. A my ostatní jsme Slánští a jsme těch zbylejch 50%. Co se týče Rock na Valníku tak tam určitě zahrajeme protože ho přímo spolupořádáme. Společně ještě se Sváťou a Sakalou. Ale nezahrajeme přímo na Valníku, ale na večírku pro nedočkavé den před Valníkem. Přemýšleli jsme, že bychom z toho natočili DVD, ale uvidíme podle možností.

Pípa: A další "fesťáky" jsou premiérově Barvy léta, také budeme hrát na Slovensku.V Banské bystrici. Společně s Horkýže slíže, Iné kafé a z Čech přijedou N.V.Ú,takže půjde o takové prolnutí.

PP.Cvok: Rádi bychom Vás a Vaše čtenáře pozvali na Koupák vítá léto 2014. Kam nás pozvali Sex Deviants se kterými budeme vydávat bonusové cédéčko. Budeme je rozdávat na společných koncertech s NVÚ, ale také ho použijem k distribuci, i když co si budeme povídat, dneska se CD neprodávají. Ale pro velký fajnšmekry je budeme mít připravený. Kdo by si chtěl přeci jen koupit a podpořit.

To je všechno děkuju moc za rozhovor.

Všichni: My děkujeme!

Závěrem:

S Dilemmou se mi povídalo výborně, jsou to všechno pohodoví lidi sršící vtipem. Dost jsme se při rozhovoru nasmáli, hlavně díky častým vsuvkám Cirila. Koncert byl super chytlavé melodie jsem dlouho dostával z hlavy. Určitě doporučuju se na ně přijít mrknout, případně se s nimi dát do řeči, určitě nebudete litovat.

© 2014-2023 panJosef.cz