Článek

REPORT: Déšť Michala Horáka nezastavil, u Zacha si dav vyvolal dokonce čtyři přídavky.

  • Zach's pub

"Jé, on je nějakej malej" glosoval situaci malý chlapec, stojící kousek ode mně, zrovna když se tento písničkář původem z Hradce Králové objevil na podiu. Dobrá, Michal Horák asi zrovna na první pohled nevypadá, že by byl nějakým vášnivým basketbalistou, i když možné je všechno. Každopádně v jeho písničkářské kariéře ho výška rozhodně nijak nelimituje. O pravdivosti tohoto tvrzení se mohli posluchači přesvědčit 17. 8. 2020 v Zach's pubu.

"Teď jsem doběhl do backstage po čtvrtém přídavku, a teda Plzničko! Na to, že jsem tady hrál naposledy před 8 lety před Klusem, tak hodně dobrá základna". Prohlásil Michal Horák bezprostředně po skončení koncertu na svém Instagramu.

Koncert se vydařil skutečně znamenitě, ať už po stránce ozvučení,  celkové atmosféry, ba ani to vstupné nebylo nijak přemrštěné. Je však potřeba říci, že zprvu to vypadalo, že je plzeňský koncert snad prokletý. První pokus o jeho uspořádání v půlce dubna selhal, a věřím, že není nutné dlouze vypisovat z jakého důvodu se tomu tak stalo. Tentokrát koncertu žádné vládní restrikce nebránily, pro změnu přišla průtrž mračen. Mnohé plzeňské příznivce tohoto  mladého písničkáře však ani déšť neodradil. Dorazili v hojném počtu, a kdo ví, kolik by jich dorazilo za lepšího počasí. 

"Rande s Alicí v pivnici přes ulici, šlo v pohodě dokud jsme byli o vodě, pak začly lítat tequily, prej abychom se sblížili, já probudil se jenom ve svý košili u Billy" znělo z podia.

Veselé texty a vtipné glosy okolního dění, jako předěl mezi písničkami, perfektně podtrhovaly atmosféru. " Já vám dám takovou radu, když potřebujete lidi do videoklipu, tak vezměte někoho z rodiny, páč těm je potom blbý si Vám říct o prachy".

Michal Horák na to nebyl úplně sám, zdatně ho doprovázel na housle a kajon Adam Černík. Jednotlivé písničky tak neztrácely prakticky nic, ve srovnání se studiovými nahrávkami. Výjimku však samozřejmě tvořili duety, kterých má Michal Horák na playlistu dokonce několik. Na Michalovo albech tak můžete slyšet například písničkáře Pokáče Voxela, nebo třeba zpěvačky Vendulu Příhodovou a Terezu Balonovou. Jelikož výše zmínění intepreti běžně s Michalem Horákem necestují, musel si tento budoucí pedagog vystačit sám a odzpívat tedy party obou účastníků.

Výběr písní byl průřezem "Michalovo Cédéčka" jak se album nazývá, plus nechyběly již zmíněné duety, které vznikly jako "single". Jako závěrečná píseň měla původně zaznít trochu morbidní skladba "Hej teto", avšak dav si svou podporou vynutil ještě další 4 písně.

Je možné, že pokud budou Michalovo koncerty nadále tak nabité pozitivní energii vtipem a originalitou, nebude pro něj do budoucna vůbec těžké napodobit svého písničkářského kolegu Pokáče, který Zach's Pub pravidelně vyprodává.  

© 2014-2023 panJosef.cz