Článek

Démovo uvolněné nedělní odpoledne a koncert Démophobie, Laik a MHS!

V neděli 11. září 2022 proběhl již osmý ročník procházky s Démou, který je znám především svou činností v plzeňské kapele Znouzectnost, která byla spojená s koncertem tří hudebních těles na Terase - Démophobia, Laik a MHS.

zdroj: demophobia.cz

Sraz se konal v deset hodin na Hlavním vlakovém nádraží a mně se podařilo konečně někam dorazit včas. Na nádraží byla již připravena jedna z hlavních atrakcí, a to originální vůz Václava Havla, Volkswagen Golf, se kterým dorazil David Hubáček. Nechybělo tak foto všech účastníků spolu s Démou u tohoto posvátného vozu a byla připomenuta myšlenka, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Peace.

zdroj: demophobia.cz

Naší další zastávkou se stal Mikulášský hřbitov plzeňský Slavín. Filip “Fík” Kasl zabývající se archeologií a památkami pronesl nejzajímavější poznatky z historie, ale i něco málo ze současnosti. K vidění byl například hrob Emila Škody, a nebo “krásně” zabezpečený pomník J. K. Tyla. Času bylo dost, a tak jsme seběhli podívat se ještě na Kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš (U Ježíška).

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

zdroj: demophobia.cz

Pak už konečně tramvají, co nejrychleji na pivo do Ravenu. Čekali jsme na prohlídku poměrně delší dobu, kterou ti chytřejší a hladovější využili na jídlo. Každý z dospělých dostal zdarma třetinku piva a děti bezinkádu. Prováděl nás vrchní sládek a prohlídka u které se předpokládalo, že cena bude nulová nakonec vyšla na nečekané výdaje. Z důvodu zmatků a časovému shonu se nakonec nedostali na řadu všichni a nezbyl prostor ani na slibovaný oběd v centru, kde na nás čekalo další místo. 

zdroj: demophobia.cz

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze nám předvedl samotný Luděk Krčmář, který si později zabubnoval s Démophobií. Jeho komentářům nechyběla fakta ani humor, a tak si získal své příznivce. Mně osobně, ale trápil hlad a nedočkavost na koncert, a tak jsem v muzeu jen tak nějak přečkala.

zdroj: demophobia.cz

Po rychlém občerstvení již konečně přišla hudební část na Terase. Odpoledne se stalo tak trochu časově nevychytaným. Přišla jsem bohužel o začátek koncertu Démophobie, ale i tak jsem si užila své oblíbené zpěvné písně jako Totální epos o Radoušovi nebo Hodiny starý rýsky. Sám Déma byl dosti ve veselé náladě a fanoušci též, takže se skotačilo, ale i ploužilo.

zdroj: demophobia.cz

Dalšími vystupujícími byla skupina Laik, v čele s již zmiňovaným Fíkem, kombinující punk, rock a folk. Na ně se před pódiem nashromáždilo již více lidí, čemuž sice napomohl prudký déšť, ale já věřím, že by se to stalo tak i tak. I když vystoupení bylo teprve druhým v programu, tak pro mě se z důvodů vlakových spojů stalo posledním. Uvolněné odpoledne zakončovala kapela MHS Petra Kratochvíla, na což se ke mně žádná kritika nedostala, a jak vím, tak si lidé užili i to :).

Celková akce působila velmi pozitivním a hlavně přátelským dojmem. Všechny navštívená místa měla něco do sebe a zakončení právě na Terase obzvlášť.

Celou fotogalerii naleznete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz