Článek

REPORT: ČVIKFEST 4

Dne 21. června se v Pňovanech na severním Plzeňsku uskutečnil již čtvrtý ročník ČVIKFESTu. Letošní ročník byl spojen i s fotbalovým turnajem (5+1), který probíhal před hudební produkcí.  Do turnaje se přihlásily čtyři týmy a zvítězil domácí tým "Pňovany".

Jako první kapela se představili Toxic Paradise. Tato mladá kapela přibližně 15 letých kluků začala vystoupení převzatými písničkami od známých rockových kapel jako jsou například Harlej. Tato část vystoupení mě vůbec nezaujala a docela jsem se nudil, ale koncert se přesunul do druhé poloviny, kdy kluci začli hrát svoje písně, které jim seděli mnohem více a i ostatní poslouchající zlehka ožili. Ke konci ještě kluci vyšvihli píseň od ruských Purgen, která byla od originálu k nerozeznání a za kterou dávam palec nahoru.

Jako druhá v pořadí zahrála Indiánská rezervace, kterou jsem dlouhou dobu neslyšel a kluci docela potěšili. Rozhodně je na nich vidět, že nezahálí a k mému překvapení se pěkně vyhráli. Jejich hudba se mi dobře poslouchala a vlila trochu punkové nálady do vesnické pohody.

Další zahráli nýřanští vyvrhells S.A.S., hned po nástupu se z podia začli linout rytmy punku tvrzené kontrabasem. Konečně se lidé shromáždili pod pódiem. S.A.S.ka zahráli na co jsme od nich zvyklí a zahráli všechny svoje pecky. Velký respekt k Mařenovi (zpěvák a kytarista), že při hraní dokáže hrát i fotbal, jelikož na pódium od přihlížejících občas vlétl fotbalový míč.

Následovala skáčková kapela Rambanbám, kterou si bohužel vůbec nevybavuji a klukům se velice omlouvám.

Další skáčkovou formací byla Desabura, která příjemně rozhýbala přihlížející a publikum se očividně bavilo. Na kytaru si s klukama zahrál Láva (kontrabas S.A.S.) a fungovalo to výborně.

Festival bych hodnotil jako povedenou rodinnou akci, ale je veliká škoda že nepřišlo více lidu.

© 2014-2023 panJosef.cz