Článek

CRAZY WORLD TOUR v Rokycanech: Dilemma in Cinema, Totální nasazení a zakázanÝovoce!

Rokycanská restaurace Na Střelnici ve v pátek 17. března 2023 stala sedmou zastávkou CRAZY WORLD TOUR kapel Totální nasazení a zakázanÝovoce. Jako support vystoupila spřízněná skupina s názvem Dilemma in Cinema. 

Dilemma in Cinema

Dilemma in Cinema / Foto: David Šmuhař

Do sálu jsem dorazil jako úplně první platící návštěvník, což mi přišlo přibližně 45 minut před předpokládaným začátkem vystoupení první kapely lehce znepokojující, ale za nedlouho se začal prostor plnit dalšími příchozími. Hudební program započala slánská punkrocková kapela Dilemma in Cinema. Chlapi měli po cestě potíže s píchlou pneumatikou, ale naštěstí se jim podařilo do Rokycan dostat relativně včas, a tak svůj set mohli v osm odstartovat. Dilemma předvedla výbornej výkon a zásobovala lidi svými energickými punk-rockovými songy, jako Svoboda to není všechno, Zapomeň nebo Vedro jako v Tel Avivu.   Přesto se ale příliš žhavé podpory od publika nedočkala, jelikož velká část účastníků na akci přišla až déle a zbylá během jejich koncertu ještě asi nebyla dostatečně rozvášněna. Našlo se ale i několik fanoušků, kteří si převážně během druhé poloviny vystoupení zapogovali a snažili se energii vracet zpátky kapele. 

Totální Nasazení

Totální Nasazení / Foto: David Šmuhař

Jako druzí to na pódiu rozjeli taktéž slánští maníci, kteří jsou pro většinu čtenářů pravděpodobně známí. Jedná se o českou punkovou stálici s kořeny už v roce 1990 – kapelu Totální Nasazení. Ta v Rokycanech zahrála koncert ve vnitřním prostoru po dlouhých deseti letech. Po pár prvních tónech fanoušci zbystřili, nahrnuli se k pódiu a pořádná show mohla začít. Totáče před nedávnem opustil kytarista Karloss, tudíž teď hrajou jen v třech. Mile mě každopádně překvapilo, že i v tomto složení tahle parta sršela energií, hrála parádně a svou “oslabenost” vůbec nedala znát. Kromě klasických známých songů, jako Fronty, Australská, Protidavová nebo třeba Don Quijote de la Ganja, zahráli i starší a méně zprofanované pecky. Šlo například o Kombíčko, Píseň o krabu a Crazy story

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

zakázanÝovoce

ZakázanÝovoce / Foto: David Šmuhař

Třetí a poslední kapelou večera byla punk/pop-rocková skupina zakázanÝovoce, která taktéž brázdí česká pódia už pěknou řádku let. Sál sice po skončení koncertu Totálního nasazení poněkud prořídnul, avšak atmosféra zůstala nadále hustá a jak kapela, tak fanoušci si koncert náramně užívali. Bylo možno poslechnout si písně, jako Město Andělů, Dokud dejchám, No problem, Nikdy nezapomenem a spoustu dalších hitovek. Na téhle akci zažil kytarista Jakub jednu s posledních show po boku parťáků ze zÝo, jelikož se kytary od příštího víkendu chytá staronový člen Štěpán Soukup.

Celá akce se vydařila na výbornou a těším se až budu mít opět příležitost poslechnout si nějakou z těchto tří kapel.

© 2014-2023 panJosef.cz