Článek

Cocotte Minute na louce u sv. Jiří v Plzni

V rámci akce Templářský víkend, vystoupila v sobotu 27.8.2022 na louce u sv. Jiří v Plzni i známá nu-metalová formace Cocotte Minute.

Celý den počasí nepřálo, pršelo prakticky nepřetržitě a nejen díky tomu se v organizaci celého víkendového programu objevovaly trhliny. Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli se koncert uskuteční. Počasí se ale kolem 19h jako mávnutím kouzelného proutku umoudřilo, přestalo pršet a fanouškové si mohli oddechnout.

Vzhledem k tomu, že nejen v Plzni byla spousta jiných koncertů a déšť mnohé návštěvníky odradil, nebylo pod pódiem zrovna narváno, ale bylo jasné, že mnoho skalních fanoušků si koupilo vstupenku právě kvůli vystoupení Cocotte Minute.

První věcí, která zazněla, byl Vlčí hrad a pánové si to dávali, jako kdyby hráli v narvaný Akropoli. Postupem času bylo znát, že hudba přilákala i další lidi z okolí a prostranství se začalo plnit. Nechyběl ani tradiční kotel pod pódiem. Já si užila polití celých zad, i níže situovaných partií pivem a fanouškové bouřlivě vítali každý nový song.

I přes technické a hlavně organizační potíže se povedl i zvuk a kluci předvedli prvotřídní výkon. Zazněly pecky Tanči, Bastard, Czeko, Kopem, do atmosféry celé dobové akce krásně zapadla Králům koruny a publikum si vyžádalo hned dva přídavky, kterými byly Lodě a Můj čas.

Myslím, že koncert Cocotte Minute byl bezpochyby tím nejlepším, co Templářský víkend přinesl. Kapela má v plánu hned příští týden další akci, a to na motosrazu v Kameničné. 

Poblíž Plzně si je můžete vychutnat třeba 29.10.2022 v Klatovech, v rámci tradičního Obrfestu, který každoročně pořádají Trautenberk na počest zemřelému zpěvákovi Tomášovi Paimovi.

foto: Tom Black Photo

© 2014-2023 panJosef.cz