Článek

Zeller z Cocotte Minute: V létě vymetem pár božích fesťáků, vypijem galon Jacka Danielse, a z dalekých cest přivezeme rodinám suvenýry.

Ve čtvrtek 24. 6. 2021, to bude "u Zacha" veliký! Svůj první samostatný koncert po nucené "koronapauze" zde odehrají nu-metaloví Cocotte Minute.

Svérázná banda v uplynulých měsících nelenila, odehrála několik online koncertů, ale za zmínku jistě stojí projekt Metal dětem, který spočíval v prodeji speciálního kapelního merchandise. Výtěžek z takto prodaného merche putoval na pomoc samoživitelům. Fanoušci kapely se však poněkud utrhli ze řetězu a vykoupili veškeré zásoby ještě před oficiálním zahájením. Situace se opakovala i při druhé várce. Kapela tak byla "nucena" z důvodu velkého zájmu fanoušků, kteří chtěli nadále přispívat i přesto, že zboží již bylo vyprodáno, založit regulérní sbírku, ve které se následně vybralo 305 000 korun. "Samoživitelé najednou skončili na ošetřovačkách a propadli jim přijmy a najednou se ocitli v neřešitelné situaci, kdy prostě nemají na nájem a není to jejich vinou!" Já jsem taky vyrůstal v rodině samoživitelky a vim jaký to umí bejt kurva vopruz, a tak jsme se rozhodli pomoc zrovna tady" vysvětlil frontman kapely Zeller, před spuštěním charity pro MetalshopTV.

Frontmana Zellera krátce netradičně vyzpovídal náš dvorní fotograf Martin Hanáček:

  • Plzeň je známá svým pivem. Co vy a pivo, jaký k němu máte vztah? 

Pivo je krásná věc! Řemeslný pivo ještě krásnější! Měli jsme dokonce před pěti lety i navařenou speciál várku kapelovýho piva a bylo to boží. Možná je čas to zase zopakovat!  

  • Kolik druhů piv jste ochutnali v rámci korony? Ujíždíte si na nějakým speciálním? 

Během corony jsem neměl vůbec čas chlastat. Je to divný, ale je to tak. Kalil jsem vlastně nejmíň za několik posledních let. Ale jednou za pět let se dostanu do Pivního baru v Karlíně, kde si sednu k pípě a pokusím se ji celou zkontrolovat, co tam všechno točej. Obvykle u čtvrtýho piva začínám bejt dost namazanej, takže pak už poznám houby, co je dobrý ale vždycky si to užiju. 

  • K pivu patří i koncerty, léto, festivaly. Co chystáte na letošní léto? 

Vymetem pár božích fesťáků, vypijem galon Jacka Danielse a z dalekých cest přivezeme rodinám suvenýry. Ženám třeba pivní šampon a dětem prázdný lahváče s keramickejma uzávěrama, ať můžou posílat dopisy v láhvi po Kocábě! 

Ale pivo na fesťákách moc nepiju. Jednak většinou řídím a hlavně tam bejvá to pivo hnusný.

  • Koncert v Plzni je pro vás hraní před lidmi po 9 měsících. Jak moc bylo těžký vydržet takhle dlouho bez živé muziky? 

Zahráli jsme mezitím pár streamů, takže úplně bez muziky to naštěstí nebylo, ale divný to bylo, to zas jo. Osobně jsem ale vůbec neměl čas se tím nějak zabejvat. Měl jsem svejch starostí dost se zajištěním základních existenčních potřeb pro sebe a rodinu a i kapelu jsme museli držet nějak při životě a bez dluhů, takže jsem se vlastně vůbec nezastavil. Čili mně to vlastně uteklo strašně rychle. Ale je fajn, že už je to pryč. Aspoň pro teď. 

  • Bylo potřeba z hraní něco zvlášť oprášit? Nebo to naskočilo samo? 

Jedna rychlá projížděčka a jsme s prstem v nose zase nejlepší sado balet parta na Ukrajině! 

  • Jak často se vlastně nyní scházíte? 

My se nescházíme. Akorát bychom se servali. Stačí, když se vidíme na koncertech!

  • Plzeň se „zapsala“ do filmařských dějin i tím, že se zde točil Discopříběh včetně scénky, kdy Hrušínský přebíhá nahý zdejší náměstí. Můžete se i vy pochlubit nějakou obdobnou historkou? 

Všechny kapelový grupensexy, bitky s policajtama, demolice hotelových pokojů a narkotický excesy se stali někde úplně jinde. Takže Plzeň je za nás z tohodle úhlu pohledu úplně netknutá. Nebo ti někdo něco říkal vo tom nablití do spilky v Urquelu?

Koncert začíná ve 20:30. Lístky stále v předprodeji za 350 Kč!

Událost zde: https://www.facebook.com/events/1463040464048140

© 2014-2023 panJosef.cz