Článek

Vánoční ZLLO s Cocotte Minute v plzeňském Divadle pod Lampou!

V sobotu 10. prosince 2022 zavítali do Divadla pod lampou Cocotte Minute, kteří slibovali !Vánoční ZLLO pro Plzeň svým vystoupením. Koncert uzavřel poslední turné roku 2022. CM s sebou přivezli i nový singl Řeka.

foto: Martin Hanáček

Prostor Divadla pod lampou praská ve švech, diváci již nedočkavě čekají na své oblíbence, na pódiu se dolazují poslední detaily a kapela nasazuje své kostýmy, které tvoří značnou část jejich osobité image. Za mocného burácení na jeviště nastupují Cocotte Minute! Pojďme si o této velkolepé show říci více.

foto: Martin Hanáček

Již od prvních říznutí do kytar, kdy kapela zahájila vystoupení skladbou Shoř teď, nebylo pochyb, že se kapela opravdu řadí mezi špičku české scény. 

Publikum nenechalo zpěv jen na Zellerovi, mnohý z fanoušků znal slova nazpaměť. A ten kdo nezpíval, ten se hýbal. Kotel za první řadou na sebe nenechal dlouho čekat a do svého varu rychle strhl každého, kdo se přiblížil. To z pódia podpořily skladby jako nový singl Řeka, ale i známé hity Tanči nebo Králům koruny, k pogu sváděla i divoká Punk off kha, během níž zpěvák visel na světelné aparatuře. 

Z té však brzy slezl dolů na prkna a publiku se dostalo chvíle oddechu při legendární znělce Můj Čas, samozřejmě okořeněné drsností skupině vlastní. 

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

foto: Martin Hanáček

A že byl ten oddech třeba. Hned při následující Bratře nedovol se strhla wall of death, drtící vše co jí stálo v cestě. Jediné, co dělilo masu těl na polovinu byl nad hlavami natažený kabel zářící LED diodami, který spojoval pódium s mikrofonem zpěváka stojícího vzadu mezi posluchači. Zpěvák Zeller mezi davem zůstal i během songu Czeko. Jeho sloky totiž všichni, kdo mohli, strávili v podřepu na podlaze a do pohybu se vrátili až s dropem. Pak se hrálo Kopem. No a po něm přišel na řadu Bastard, následovaný Loděmi. Doslova. Nebo aspoň jednou lodí - nafukovacím člunem - unášenou rozbouřeným davem, na níž balancoval frontman skupiny, než nevyhnutelně přepadl přes palubu a moře těl jej vyvrhlo zpět na pódium. K poslední příležitosti vyřádit se vyzvala slova „Udělej Bordel“. Ta nevyšla naprázdno. Bordel byl udělán.

Závěr této vánoční události a rozloučení s plzeňskými fanoušky nemohlo proběhnout jinak, než Kohledou Nesem vám noviny podanou s rázem, jaký umí jen Cocotte Minute. Po posledních tónech této skladby zhasla světla a všichni se plni dojmů i emocí ze silného a podařeného „krásně poetického večera“, na který zvala facebooková událost, vydali po svých cestách.

Celý fotoreport od Martina Hanáčka naleznete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz