Článek

Cocotte minute acoustic Pod Lampou 2021

Dne 27. 10. 2021 dorazili do Plzně metaloví Cocotte minute a to v rámci svého akustického turné. 

Pro tuhle drsnou partičku jsou španělky fakt rarita. Nicméně v tomhle nejistém období a neustále měnící se situaci kolem Covidu, to mimo netradičního zážitku mohlo znamenat i větší šanci, že koncert bude vyhovovat případným ujetým vládním opatřením.

Cocotte minute zahráli v Divadle Pod Lampou 27. 10. 2021 akusticky.

Brány Divadla Pod Lampou se otevřely krátce po 19h a začali se objevovat první návštěvníci.  Nově vešla v platnost kontrola bezinfekčnosti na akcích a v klubech, ale kluci u vstupu, i příchozí fandové se k tomu postavili zodpovědně a vše proběhlo bez problémů. A i přesto, že se koncert konal ve středu, v období podzimních prázdnin, se Lampa začala pozvolna plnit a kolem 21h už byl pod pódiem příjemný kotel. 

Poprvé se v rámci této tour objevila na pódiu i violoncellistka Alice Kodýtková.

Je pravda, že člověk úplně nevěděl, co čekat. Budem jen postávat, poslouchat a nudit se? Ale tyhle obavy se ukázaly jako úplně liché. Všichni si užívali jedinečnej zážitek, plnej důvěrně známých vypalovaček, příjemně zjemněných jejich akustickou verzí. Mimo jiné zazněla i moje srdcovka Další ráno z alba Proti sobě, Ty mi to dáš ze stejnojmenného alba a musím říct, že když zazněly první tóny Punk-offky, nevěřila jsem, že se něco takovýho dá dobře zahrát na španělky, aniž by ten syrový punk vzal za svý. A ono to znělo fakt dobře!  Na pódiu se navíc poprvé v rámci tour objevila i violoncellistka Alice Kodýtková, která dříve dodala něhu například písni Valkýra v rámci koncertování skupiny Kabát. Podle mě některé songy pozvedla ještě o level výš. Violoncello jedinečně dokreslilo například Lodě, Veď mě a jako tečku za skvělým večerem i přídavek Měl bych Tě sejmout.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Celkově je trochu risk, když to není jen to známý nu-metalem nabušený syrový peklo, kde pařící lidi snadno přeslechnou nedostatky.  Ale v jedinečném soundu tohohle koncertu vyniklo i to, že tahle banda neumí jen řvát a řezat do kytar, ale i opravdu hrát. A přesto, že se chyba občas může vloudit, dokonalost není o perfektním provedení skladby, ale i o celkový atmosféře a o energii, kterou ty lidi na pódiu předávají dál. A proto to pro mě dokonalý bylo.

Díky za nádech v týhle nejistý době a za kousek normálního života, i když to znamenalo, že jsme se všichni museli trochu přizpůsobit. 

© 2014-2023 panJosef.cz