Článek

REPORT: Panzer Storm Fest vol. 5

V sobotu 18.2.2017 se v plzeňském podzemním klubu Parlament konal již pátý Panzer Storm Fest, a to pod taktovkou pořadatelů známého nýrského Eternal Hate Festu. Každý z ročníků se nesl v duchu black či thrash metalu, což se ani v tomto případě nezměnilo, stejně jako skvělá atmosféra vytvořena tentokrát třemi českými a jednou švédskou kapelou.

Jako první se představila, pro Plzeňáky již poměrně známá, česko-americká kapela Laid to Waste,nadupaný thrash metal. Kapela velmi energicky a „jak se patří“ odstartovala večer písněmi z jejího prvního alba  Counterattack plný agresivních kytarových riffů, tvrdé hudby a piva. Pivo zde nezmiňuji jen tak náhodou, v merchu kapely bylo totiž vedle triček a CD možno zakoupit i  Raven Laid to Waste, pivo z plzeňského řemeslného pivovaru.

Po zahřátí nadešel čas na žateckou kapelu Mornavas, která hrála v Plzni poprvé, a to s odkazem na českou black metalovou legendu Maniac Butcher, v jejichž jménu chce poměrně mladá kapela pokračovat. Už při první písni bylo poznat, že kluci skutečně umí, a to i přes počáteční technické problémy. Během deseti songů Mornavas se v Parlamentu rozpoutalo peklo, jehož žezlo směle převzala v pořadí třetí kapela.

Po předchozí smršti bylo potřeba se jít nadýchat čerstvého vzduchu, hospoda byla totiž plná k prasknutí a tak o něco delší švédská příprava nikomu nevadila. Když byli konečně všichni na svých místech, nadešel čas na nemilosrdné a nepříliš přátelsky vyhlížející skandinávské chlapíky z kapely Avslut, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, čímž ukázali, že se toho rozhodně nebojí. Stejně jako v předešlé kapele, měli i v Avslutu všichni členi na obličejích pro black metal typický corpse paint, Švédi mrazivý dojem navíc utvrdili i výrazným oblečením. Za sebe osobně musím říct, že se těším, až tuhle smečku zas uvidím.

Jelikož se Švédům z pódia pro velkou přízeň fanoušků příliš nechtělo, začala karlovarská kapela Horrible  Creatures se značným zpožděním, což se bohužel podepsalo na délce jejich koncertu, někdy to holt zkrátka časově nevyjde. I přes to ale tahle česká smečka svým thrash metalem a profesionálním přístupem skvěle uzavřela pátý Panzer Storm Fest, který byl věnovaný památce jednoho z black metalových velikánů  Quorthonovi.

Za poskytnutí fotek děkuji Jiřímu Polákovi.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz