Článek

AKTUALITA: DEADLY STORM 12 v plzeňské Šeříkovce

Již 12. ročník jedné z nejlepších plzeňských metalových akcí DEADLY STORM proběhne 17. března 2018 v plzeňské Šeříkovce. Letos ve znamení 2 pódií a 12 českých i zahraničních kapel.

PROFANITY (DE) – death, progressive, extreme metal. Lety prověřená kapela, jejíž vznik je datován do roku 1993. Profanity se hlásí k duchu undergroundu, což je patrno i z jejich tvorby. Kluci se již v naší domovině několikrát představili, a to na festivalech Nice To Eat You Death Fest (2016) nebo Czech Death Fest (2017). Cílem jejich koncertu bude mimo jiné i promo nového cd „The Art of Sickness“ (2017), které je inspirováno Suffocation (USA) a Atheist (USA). „The Art of Sickness“ je zatím hodnoceno kladně, a to jako technicky povedené a plné hutných riffů v duchu starého dobrého old-schoolu.

REVEL IN FLESH (DE) – „devadesátkový“ death metal. V březnu se v ČR představí poprvé a podruhé hned v létě na Symbolic Open Air Festivalu (2018). Kapela má na kontě již nespočet splitů a také několik cd jako „Manifested Darkness“ (2013) či „Emissary of All Plagues“ (2016) a minulý rok vydali live album „Live from the Crypts of Horror“. Připomeňme, že představí nového bubeníka.

DEBUSTROL (CZ) – netřeba představovat… nebo ano? Debustrol aneb český thrash z Bolky. Minulý rok jeli turné k novému cd „Válka“ (2016), takže jste si jejich koncert mohli užít hned několikrát. Kapela, ze které energie jen tak nevyprchá, sssračinky. Tak se všichni userte, Debustrol!

DEHYDRATED (SK) – death metal. Dehydrated vydali za svou dlouholetou kariéru pouze 2 plnohodnotná alba, a to „Ideas“ (1997) a výroční  „Resurrection“ (2017), které potvrzuje, že kapela se od své old-schoolové ideje časem nijak nevzdálila a spíše ještě přitvrdila.

GÖTTERDÄMMERUNG (CZ) - thrash-thrash metal. Jedná se o nováčky na české metalové scéně, ale jejich tvorba žádné novátorství nepřipomíná. Minulý rok vydali album s návem "...Projekt Reise" (2017). A stejně jako Revel in Flesh si letos zahrají také na Symbolic Open Air Festu u Kolína.

CASKET (DE) - death metal. Casket jsou kromě několikerých demo nahrávek na počátku své kariéry autory i několika alb, a to nejnovější "Unearthed" vyšlo minulý rok. Sami o sobě na webu píší, že při poslechu jejich tvorby "neslyšíte jen nějaký bordel, ale pořádný sebevědomý death metal", což po poslechu jejich nejnovějšího cd mohu potvrdit.

DILIGENCE (CZ) - moderní death metal. V čele kapely stojí sympatická zpěvačka Dahlien. V roce 2014 vydali debut "Amendment", který kritika přijala celkem pozitivně. Často je chválena i technická stránka jejich vystoupení. Již brzy se můžete těšit na nové album "Abundance In Exertion", takže využijte koncert jako jeho ochutnávku.

TORTHARRY (CZ) - česká death metalová legenda, kterou taktéž není nutno představovat. Zcela jistě přijedou ukázat svůj nový počin Sinister Species"" (2018). Letos budou k zastižení mimo jiné na Czech Death Festu, Symbolic Open Air a na Obscene Extreme.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

LA SANGRE (CZ) - old-school trash latino metal. Jejich tvorba je velmi ovlivněna starší tvorbou Sepultury. Oblíbeným je i cover písně "Ace of Spades" od Motörhead nebo chytlavá píseň "Viva la America" z jejich předešlé sestavy Sepulcro. Před 5 lety vydali album "Vol. 1".

MALLEPHYR (CZ) - black death metal. Kapela vznikla v roce 2014, hned vydala demo a náležitě na sebe upozornila. Jejich debut "Assailing the Holy" vyšel v listopadu 2016 a sklidil pozitivní kritiku. Místnímu posluchači zcela jistě známi. Objevili se na festivalech jako je Brutal Assault, kde to pořádně rozjeli, či Phantoms of Pilsen. O Mallephyr toho ještě hodně uslyšíme...

SELF-HATRED (CZ) - black doom metal. Tato plzeňská kapela před 2 lety vydala debut s názvem "Theia", který se těší pozitivní kritice. Se Self-hatred zavládne zcela jiná atmosféra. Atmosféra, která donutí lidi na chvilku zastavit a nechat se pohltit pomalými ponurými tóny. Už se těším...

STERCORE (SK) - deathcore metal. Na kontě mají kluci již 2 kousky - "Fake World" (2013) a "Eternal Sunlight" (2017). Tento army metal je nabušený energií a po jejich vystoupení zůstane jen spálená zem.

Vstupné: 400 Kč // datum: 17. března 2018 // kde: Šeříkovka (Šeříková 13, Plzeň-Slovany)

© 2014-2023 panJosef.cz