Článek

REPORT: Brutus v Plasích na louce

  • Brutus

Dne 28.6. 2014, poslední sobotu v měsíci, tradičně jako už po několik desetiletí zahrála legendární skupinaBrutus v Plasích na louce. V letošním roce  již podruhé.

Již v odpoledních hodinách se začali věrní fanoušci sjíždět na louku, kde se předpřipravovali oblíbenými moky na koncert, zastřešovali si sezení a zútulňovali si místa pro složení hlavy v noci. Ve srovnání s dřívějšími koncerty Brutusu na tomto úžasném místě, bylo aut na louce hned na první pohled mnohem méně a i cesta vedoucí k areálu tentokrát nepřipomínala přeplněnou magistrálu, naopak převážnou dobu zela prázdnotou. Do poslední chvíle při pohledu do areálu to vypadalo, že na koncertě snad skoro nikdo nebude... aby toho nebylo málo, tak ještě hodinu před začátkem začalo pršet, aktuální počasí ani jeho předpověď návštěvnosti vůbec nepřála.

Nakonec se počasí umoudřilo. Na 8 hodinu večerní spustila fanfára ohlašující začátek koncertu, zazněl známý hlas Sáši Plesky, při kterém se do každého fanouška naplaví hromada endorfinů a při následných prvních tónech z pódia se najednou parket jakoby mávnutím kouzelného proutku začal plnit, až se postupně celý zaplnil a tak to zůstalo až do úplného konce.

Lidé tančili, zpívali a atmosféra byla skvělá. Ostatně písničky jako například Šel pes do lesa, Kdy se na to domluvíme, Tvoje máma to ví, že jsem blázen atd., nemohou nechat nikoho chladným a klidným. Celkový počet návštěvníků byl sice nižší, než je zvykem, ale tato skutečnost měla jen výhody, netvořily se otravné dlouhé fronty na wc, ale ani na občerstvení. Nevznikaly tím pádem žádné prodlevy v přísunu alkoholu a možná i díky tomu se všichni zúčastnění hned od úplného začátku velice dobře bavili. Hlavní podíl na euforii všech měla však samozřejmě kapela, která díky svým legendárním, všem dobře známým melodickým písním nenechala nikoho v klidu. Akce to byla nakonec víc než vydařená a poslední sobotu v červenci se můžeme těšit na dalšíBrutus v Plasích.

© 2014-2023 panJosef.cz