Článek

ROZHOVOR: Atombordel - melodický oi-punk ze Strašic

Na festivalu Koupák vítá léto 2014, kterou organizovali strašičtí Sex Deviants, jsme pro vás vyzpovídali zajímavou punkovou formaci Atombordel. Kapela se po delší době vrátila na pódia a je na nich vidět, že ještě neřekli své poslední slovo!

Jak vznikl váš název Atombordel?

No takhle, já se jednoho dne jen tak z legrace oblékl do Atombordelu (anti-chemický oblek) a kamarád povídá: „Člověče, to by byl dobrej název pro kapelu!“ Dříve jsme se jmenovali Hluboká Orba ale nakonec to tak nějak přišlo a skončili jsme jako Atombordel.

Váš playlist je samozřejmě z velké části tvořen Vaší tvorbou, ale občas ho doplníte covery od předních punkových kapel, ať už českých a nebo zahraničních. Podle čeho vybíráte?

Já osobně mám hrozně rád oi kapely takže nás rozhodně inspirují Perkele, Pilsner Oiquel a nebo Visací zámek. To jsou velcí interpreti a mě osobně k téhle muzice přivedli.

Kdo u vás tvoří náměty, hudbu, a texty písní?

Texty píšu já a jeden kamarád z Těně. To se prostě napijeme a občas něco složíme.

Jaký koncert byl pro vás zatím nejlepší?

Hráli jsme nedávno v Plzni v klubu Jam. Tam to bylo moc pěkný. Ono je známo, že plzeňáci paří přeci jen víc než lidé kdekoliv jinde. A v Cheznovicích na Trianě tam to bylo ještě lepší. Tam je to takový vesnický, dost jsme se opili a takovej přístup mám rád.

Vrátili jste se po delší době na koncertní pódia. Co bylo důvodem dočasného rozpadu?

Odešel od nás basák, takže jsme museli sehnat jiného a museli se samozřejmě sehrát. Kandidátů bylo více dokonce jsme testovali i jednu slečnu jako baskytaristku, ale to nějak nevyšlo. Momentálně jsme kompletní.

Kam si Vás lze můžeme v nejbližší době přijít poslechnout?

Hrajeme v hrádeckém letním kině, s Nízkou Úrovní, Indiánskou rezervací a Dracu Juicy.

Co by jsi vzkázal fanouškům za kapelu Atombordel?

Chlebíčky, Děvky a Chlast!

© 2014-2023 panJosef.cz