REPORT: Pingpongová hymna zazněla na Rockovém večírku v Těních

V sobotu 15. 2. 2020 jsem vyrazila společně s kapelou Důležitá in Formace do Podbrdské hospody v Těních. Konal se zde totiž Rockový veřírek s kapelami Nízká Úroveň, Do Konce? a již zmiňovaný DINF.

Do Konce?

Po klikatých cestách jsme dorazili do Tění zhruba v polovině hraní první kapely Do Konce?, která byla mezi vystupujícími kapelami benjamínem. Jednalo se o asi třetí nebo čtvrtý koncert téhle rokycanské party. Od posledního vystupování na Vánoční Punkové Apokalypse určitě udělali kus práce, ale z pohledu diváka tam ještě v mnoha ohledech cítím potenciál.

Důležitá in Formace

Po rychlé přestavbě se na pódiu objevili kluci z Důležité in Formace, která pro dnešní večer přichystala divákům malé překvapení. Bubeník kapely, Dušan Hájek, se pravidelně účastní pingpongových turnajů za místní tým, které se odehrávají právě v sále Podbrdské hospody. Na několik zápasů ho přišel podpořit i zpěvák Libor Moulis. Ten se nechal inspirovat soutěživou atmosférou, a tak vznikla pingpongová Hymna Těně. Asi je vám jasné, že z řad místních se ozval radostný jásot. Pro zájemce byly připravené i texty, aby si ji osazenstvo sálu mohlo zazpívat společně s kapelou. Pod pódiem bylo najednou narváno. Jediná židle nezůstala obsazená. Všichni jednohlasně vykřikovali chytlavý refrén. Musím přiznat, že ve mně zanechalo velký dojem, když si v půlce koncertu šly téměř dve třetiny sálu potřást rukou s bubeníkem Dušanem. Důležitá in Formace zahrála ten večer několi novinek, ale i staré osvědčené pecky. Vtipnými prupovídkami si získali publikum, které se s nimi loučilo ohromujícím potleskem.

Nízká Úroveň

Večer uzavřela Nízká Úroveň, která roztančila návštevníky sálu svými melodickými a trochu provokativními texty. Byla jsem ráda, že jsem po delší době slyšela singl Protektorát. V současné době kapela tráví hodně času ve studiu nad přípravou nového CD, na to se budeme moci těšit už v létě letošního roku.

Závěrem bych chtěla ocenit perfektní zvuk a velmi efektní osvětlení, které dalo celému večeru velkolepý vizuál. Za to velká poklona Jardovi Pospíšilovi z MusicSound.cz.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram