Staňte se součástí PlzeňskéKapely.cz

Plzeňskékapely.cz je kreativní projekt umožňující mladým lidem sledovat kulturní scénu v Plzeňském kraji pěkně zblízka. V rámci projektu máš možnost rozvíjet svůj talent v různých oblastech umělecké činnosti a navíc se osobně setkávat se svými hudebními idoly. Pojďme společně dostat lidi od YouTube přímo pod pódium. Společně můžeme lidem přiblížit zážitky z uplynulých akcí a pomoci objevovat nové kapely.

Pokud tě baví psát, fotit nebo natáčet anebo pokud tě samotného napadá nějaká další forma podpory hudební scény a nemáš prostor, kde se můžeš prezentovat, web PlzeňskéKapely.cz rád uvítá tvou iniciativu. Naše spolupráce je zcela nezávazná a záleží jen na Tobě, na kolik Tě to bude bavit. Krom volných vstupů na koncert máš možnost zviditelnit sebe a svou práci, setkat se osobně s kapelami, které tě baví a poznat celé zákulisí hudební propagace v Plzni.

Přidej se k nám a podpoř s námi hudební scénu v Plzeňském kraji!
Napiš nám na info@plzenskekapely.cz nebo na Facebook.

Možná ti to až do teď přišlo jako prázdná slova náborového letáku, takže trocha mé osobní zkušenosti.

Pro PlzeňskéKapely.cz píšu už asi rok (možná déle). Od školy mě bavilo psát, ale neměla jsem příležitost své texty prezentovat veřejně. Jednoho zimního večera jsem já a můj dobrý kamarád Josef Petřík (zakladatel projektu) navštívili Hifi club na plzeňském náměstí, kde měla vystoupit naše oblíbená kapela Znouzecnost. Pepa mi nabídl, zda nechci zkusit napsat reportáž. Po chvilce přemlouvání jsem svolila a už druhý den vyšel na „kapelách“ report, pod kterým bylo moje jméno. V ten okamžik jsem ještě netušila, co to pro mne znamená.

Čas plynul a reporty přibývaly. Ze spousty mých oblíbených kapel se staly mí dobří přátelé. Na vlastní kůži jsem poznala, kolik je práce za přípravou koncertů. Osobně jsem se setkala se členy zahraničních kapel. Lidé v klubech mě poznávají a kapely samy zvou na koncerty. A to nejdůležitější, poznala jsem partu fantastických lidí, kteří už součástí projektu jsou.

Týna Fikrlová
20 let, Plzeň