REPORT: Živá ulice 12.8.2014

V úterý 12. srpna probíhal již druhý den multižánrového festivalu Živá ulice. Atmosféru plzeňského náměstí a přilehlého okolí osvěžila hudba, divadlo i výtvarné umění.

Před sedmou hodinou večerní rozjela svou show smečka tří týpků, kteří si říkají The Rocket Dogz. Tahle psychobilly-punková banda pro mě byla příjemným překvapením. Již při zvukové zkoušce bylo okolí stage U Branky zaplněno nedočkavými fanoušky. „Mlaskající“ zvuk kontrabasu podtrhoval příjemnou atmosféru letního večera, která hudebně připomínala festival Mighty Sounds. Tedy, byly zde alespoň čistější mobilní toalety. Při prvním songu bylo hlediště plné punkáčů, skinheadů, psychobilly koček, ale i náhodných diváků, u kterých si „raketoví psi“ určitě získali přízeň. Kdyby tato kapelka hrála o dvě hodiny déle - před více ovíněným publikem, strhla by se zajisté pod pódiem pořádná pogovačka, která k tomuhle nářezu neodmyslitelně patří.

Jako další vystoupila pecka s názvem Pub Animals. Plzeňským náměstím se rozezněla poklidná reggae muzika. Frontman skvěle komunikoval s publikem. Nechyběl ani výlet s bezdrátovým mikrofonem do skandujícího davu fanoušků. Hudba výborná, posluchači se pohupovali do pohodových rytmů. Jediné, co mě trochu vyvádělo z míry, bylo to, že jsem si občas při pohledu na složení obecenstva připadal spíš jako na koncertě GipsyCZ.

Po několika písních jsme se přesunuli opět ke stagi U Branky, kde už zvučili budějští Vees. Tato skupina, i když stylově není přímo můj šálek čaje (nebo spíš půllitr piva), mě čím dál tím více překvapuje. Dokonale sehraná trojice opravdu válí. Basák opět předváděl své umění a snad v každém songu vyšvihl nějakou vyhrávku. Ke konci vystoupení dostal prostor bubeník a předvedl famózní bubenické sólo. Kapele se před nedávnem přihodila nemilá událost – v červnu jí byla vykradena zkušebna. Kluci se oklepali, nepověsili hraní na hřebík a jedou dál. Nechybělo ani srdečné poděkování všem, kdo přispěl na koupi nových nástrojů. Jak tohle může někdo vůbec udělat? Nepochopím.

Následně jsme zbytek večera pohodově proseděli s kamarády u piva v hostinci U šenku.

Fotoreport od Ivo Oskar Osvald zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram