5. 10. 2014

ROZHOVOR: Zdeněk z SPS o Pogo Tour

Článek

Autor


KapelaZapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5952 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Dne 27. 9. 2014 jsme navštívili klub Bílý Medvěd, abychom byli svědky již 6. ročníku Pogo Tour, které spolu táhnou dvě české punkové stálice (report ZDE). Příbramští E!E a pražští SPS. Rozhovor nám poskytl zpěvák kapely SPS Zdeněk Růžička, který kapelu spoluzakládal.

Začneme takovou obecnou otázkou – Proč se vlastně jmenujete SPS (Snížená pracovní schopnost)?

To jsem vymyslel já v práci. Zhruba v roce 1987. Nechtělo se nám dělat, tak jsme se pojmenovali Snížená pracovní schopnost.

Doslechli jsme se, že se tady v Plzni natáčeli klip na píseň Černá ruka, co je na tom pravdy? A jestli ano, kde přesně?

Ano je to pravda. Spáchali jsme to na Lochotíně v roce 1991. Když jsme to natáčeli, tenkrát vlastně na střeše, tak dole čekali „náckové“, že nás zbijou. Jenomže natáčení trvalo dlouho, a oni na nás nevydrželi čekat.

Teď za sebou máme další ročník Pogo Tour v Plzni, koho vlastně napadlo, že by to mohlo být společné turné SPS a E!E?

Nevím přesně, ale asi můj a Bakči (E!E). Napadlo nás, že když jsme spolu začínali, tak bychom mohli udělat společné turné. Zkusili jsme to a už spolu jezdíme 6. rokem.

Mnoho začínajících kapel hrající punk, mají SPS za svůj vzor. Měl by jsi pro ně nějaký vzkaz nebo doporučení?

Já bych dneska už nezačínal. (smích) Dneska je to mnohem těžší, než když jsem začínal já. Kapely to mají stokrát ztížené, protože kapel je mnohem více. Tenkrát nás bylo asi jen 7 kapel. Měli jsme to těžké s komunistama, ale zase jsme se všichni znali a hráli pospolu.

Takže jste měli problémy s tehdejším režimem?

Jasné, nutili nás chodit na různé přehrávky. Kašlali jsme na ně, stejně bychom je neudělali. Jednou jsme hráli na předkole Rock festu. Tam nám řekli, že hudba dobrá, ale ty texty… Takže jsme byli druzí a nepostoupili.

Máš konkrétně ty nějakou hezkou příhodu tady v Plzni?

Na Plzeň mám samý pěkný vzpomínky. Skoro jsem tu bydlel a měl i slečnu. Mám tady tetu, bratrance a za Plzní jsme dokonce měli statek.

Report a fotogalerii z plzeňské Pogo Tour 2014 naleznete zde.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: