RECENZE: Zavřít - Vokýnko (official videoclip)

Pop-rocková banda Zavřít z Dobřan vydala nový klip k písni Vokýnko. Klip jsme shlédli a přinášíme pro vás jeho recenzi.

Klip jsem si pouštěl celkově dvakrát, poprvé abych se soustředil na to co vidím, podruhé na to co slyším. Po první stránce klip shledávám velice zdařilý. Zaujala mě hlavně nakloněná místnost snímaná taktéž nakloněnou kamerou, tudíž vzniká iluze, že slečna pobíhá z místnosti z rohu do rohu, ale ve skutečnosti běží do „kopce“. Krásně to lze vidět při scéně s naléváním sektu, nebo při skákání přes švihadlo. Originální a neotřelé, tak to má být.

Přejdu-li k samotné písničce, delší dobu jsem přemýšlel o pointě. Nemohu dát ruku do ohně za to, jestli jsem jí pochopil správně. Pokud ne, prosím kapelu o shovívavost. Podle mě má Vokýnko ztvárnit kocovinu, kterou zažíváme po flámu a nic si nepamatujeme. Pravděpodobně ten večer uděláme něco, čeho druhý den litujeme jako slečna, o které kapela zpívá. Avšak nic se nedá vzít zpátky, což kapela demonstruje slovy "Všichni tam byli, nejsme v tom sami!"

Kromě písně Vokýnko vydala kapela také singl Romantik. Kdo z vás ještě Zavřít neslyšel doporučujeme navštívit jejich Bandzone a samozřejmě shlédnout nedávno vydaný klip.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram