REPORT: Xindl X a UDG rozpálili plzeňskou Buena Vistu

V sobotu 28. února 2015 se v plzeňském Buena Vista clubu v rámci společného turné dostavily kapely Xindl X a UDG. Už při příchodu člověk věděl, že bude plno, a že jestli bude chtít mít dobrá místa, bude muset vydržet pár hodin bez pití a toalety, protože opuštění svého místa v předních řadách by znamenalo o něj přijít.

Předkapela jejíž jméno jsem ani nepostřehl, jelikož jejím dvěma členům nebylo pořádně rozumět, hrála dobrých třicet minut. Dva kluci ve svetříku s obtaženými kalhoty a kytarami. Úžasné lákadlo na středoškolačky, které poslouchají One Direction. Nic pro mne.

Po nich už ale přišel na scénu Xindl X. Singly měl dobře rozvržené. Začínal svými hity jakoChemie, Disgrafik, a jiné, které všichni znají z rádia a výborně je prolínal i s těmi skladbami, které už tak známé nejsou. Xindl X má nezaměnitelný styl hudby a hlavně textů. Nicméně mě osobně zní Xindl X líp v rádiu, než naživo. Nakonec se rozloučil koledou Štědrý večer nastal a já už si konečně mohl na chvíli aspoň dojít pro něco k pití a na záchod jelikož dobrá čtvrtina lidí po Xindlovo vystoupení odešla. Pro mě nepochopitelné.

Po malé pauze než se vše na pódiu připravilo nastoupili UDG. Jejich vystupování, show a nadšení, s kterým hrají, musí zvednout ze židle i nerudnou starší paní v MHD, která si zrovna místo vybojovala berlemi. Hráli s menšími přestávkami na pití a aby popadli dech. No není divu když veškeré pití hlavní zpěvák kapely Petr Vrzák po několika singlech vylil veškeré svoje pití do prvních řad na osvěžení. Prostě by se pro fanoušky rozdal. K tomu když připočteme zběsilé pobíhání po pódiu tak jim není co vyčítat. Bylo to vystoupení, které jsem očekával a které bude vždy stát za to, abych to bez toho pití nějakou tu chvíli vydržel.

Když svojí část dohráli UDG byla opět chvíle klidu a poté nastoupili obě kapely společně. Pro mě osobně to bylo zajímavé ale klidně bych se bez toho obešel. Samostatný koncert obou kapel je sám o sobě zážitek a ono přece jenom několik hodin v kuse se tlačit v prvních řadách a poslouchat takhle nahlas muziku zvládnu maximálně někde na open air festivalu a ne v uzavřeném prostoru kdy pak vylezu a jediný co slyším je bílý šum.

Zdroj foto: http://www.partyplzen.cz/2015/03/07/xindl-x-udg-cast-ii/

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram