REPORT: Whitesnake revival s R. Zíkou

V sobotu 5. 7. 2014 jsme navštívili plovárnu v Hradišti. Sešla se zde asi stovka příznivců velikána jménemDavid Coverdale a jeho hitů Whitesnake v unplugged verzi z roku 1997 Starkers in Tokyo. Nad Hradištěm se proháněly mraky a vypadalo to, že přijde déšť. Místo něj však přišla smršť hitů od plzeňského Whitesnake revival ve složení Pavla Navrátila s elektroakustickou kytarou a zpěvákem Radkem Zíkou.

Oba věrohodně a precizně předvedli znamenitý a profesionální výkon, za který je příznivci této klasiky hojně obdarovali potleskem. Věkový průměr byl spíš zralejšího věku, kolem čtyřicítky a výš a doslova mě překvapilo, s jakou pokorou až úctou naslouchali a hltali jeden hit za druhým. Štědře tleskali a užívali si tento báječný večer plnými doušky s muzikanty, kteří nejsou v oboru žádnými nováčky. Pavel Navrátil je skvělý kytarista s bohatými zkušenostmi a řadí se mezi kytarové ikony. V tandemu s Radkem Zíkou a jejich revivalem měli dokonce to potěšení zahrát si a objet celou republiku po boku slavných B.S.P. (Baláž, Střihavka, Pavlíček), což je určitě pocta a sen nejednoho muzikanta.

Večer byl dokonale ozvučen, a i přesto, že se Radek omlouval za dobrání antibiotik a necítí se hlasově úplně v pořádku, dopadl naprosto excelentně. Jeho lehce nakřáplý hlas zněl naprosto famózně a věrohodně s originálem. Radek je skvělou alternací Davida Coverdala a řekla bych, že v jeho podání se mi některé věciWhitesnake líbily víc než v originální verzi. Atmosféra večera byla báječná. Po posledním megahitu Soldier of Fortune (Deep Purple), u nás známé jako Šípková Růženka, jež proslavil Jiří Schelinger, se lidé pomalu rozešli ke svým domovům.

Byl to hezký a příjemný večer, výborná muzika, klidná atmosféra v příjemném prostředí a skvělá obsluha. To vše pod vedením Martina Hrubého, který byl pořadatelem tohoto skvostného večera, za což mu jistě patří ohromný dík!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram