6. 7. 2014

REPORT: Whitesnake revival s R. Zíkou

Článek

Autor


Kapela


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5173 / 10000 palců!

Chci pomoct!

V sobotu 5. 7. 2014 jsme navštívili plovárnu v Hradišti. Sešla se zde asi stovka příznivců velikána jménemDavid Coverdale a jeho hitů Whitesnake v unplugged verzi z roku 1997 Starkers in Tokyo. Nad Hradištěm se proháněly mraky a vypadalo to, že přijde déšť. Místo něj však přišla smršť hitů od plzeňského Whitesnake revival ve složení Pavla Navrátila s elektroakustickou kytarou a zpěvákem Radkem Zíkou.

Oba věrohodně a precizně předvedli znamenitý a profesionální výkon, za který je příznivci této klasiky hojně obdarovali potleskem. Věkový průměr byl spíš zralejšího věku, kolem čtyřicítky a výš a doslova mě překvapilo, s jakou pokorou až úctou naslouchali a hltali jeden hit za druhým. Štědře tleskali a užívali si tento báječný večer plnými doušky s muzikanty, kteří nejsou v oboru žádnými nováčky. Pavel Navrátil je skvělý kytarista s bohatými zkušenostmi a řadí se mezi kytarové ikony. V tandemu s Radkem Zíkou a jejich revivalem měli dokonce to potěšení zahrát si a objet celou republiku po boku slavných B.S.P. (Baláž, Střihavka, Pavlíček), což je určitě pocta a sen nejednoho muzikanta.

Večer byl dokonale ozvučen, a i přesto, že se Radek omlouval za dobrání antibiotik a necítí se hlasově úplně v pořádku, dopadl naprosto excelentně. Jeho lehce nakřáplý hlas zněl naprosto famózně a věrohodně s originálem. Radek je skvělou alternací Davida Coverdala a řekla bych, že v jeho podání se mi některé věciWhitesnake líbily víc než v originální verzi. Atmosféra večera byla báječná. Po posledním megahitu Soldier of Fortune (Deep Purple), u nás známé jako Šípková Růženka, jež proslavil Jiří Schelinger, se lidé pomalu rozešli ke svým domovům.

Byl to hezký a příjemný večer, výborná muzika, klidná atmosféra v příjemném prostředí a skvělá obsluha. To vše pod vedením Martina Hrubého, který byl pořadatelem tohoto skvostného večera, za což mu jistě patří ohromný dík!

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: