REPORT: Vision Days, Dilemma in Cinema a Budulínek u Pardála v Rokycanech

V páteční podvečer 16. 1. 2014 se v rokycanské hospůdce U Pardála událo turné slánské kapely Dilemma in Cinema a brněnecké skupiny Vision Days. S nimi se k fantastické show přidali rokycanštíBudulínci v nové sestavě a bylo se rozhodně na co dívat.

První tóny se k nám dostaly zhruba ve 20:30 a to od skupiny z dalekého Brněnce, Vision Days. Byla jsem příjemně překvapena velkou návštěvností. Pod pódiem se rozjelo pogo a ne ledajaké. Za sebe mohu říct, že to bylo jedno z největších a nejsilnějších co jsem U Pardála zažila. Zpěváci parádně spolupracovali s publikem a ve vzduchu se nesla velice pozitivní nálada. V hudební produkci jsem nezaznamenala ani chybku (můj názor). Nemohu opomenout, že z publika vystoupilo pár odvážlivců a došlo si zazpívat až k mikrofonu. Z ženských řad se zas projevovala náklonnost k některým členům kapely (a došlo i na polibky). Kluci ve skupině jsou velice přátelští punkáči, kteří jsou na to po právu hrdí, jak nám zazpívali v písni Cesta do hlubin punkáčovi duše. Dalšími zahranými písněmi byly jak novější, tak starší pecky jako Don´t worry be punk, Stojí to za to, Pracovní, Ať nám to stojí, Battlefield, atd.

Následnou „vybuchlou bombou“ se stali slánští Dilemma in Cinema, kteří předvedli super show a zpěvákovi se musí nechat, že jeho výstup je opravdu kreativní a na pódiu si to neskutečně užívá. Když jsem je viděla poprvé, nějak moc mě to neoslovilo, ale tentokrát mi ukázali, co v nich je a dost příjemně mě překvapili. Mnoho návštěvníků nedokázalo při hudebním nářezu pouze postávat na místě a já na tom byla stejně. Kapela se chovala moc přátelsky, proto zpěvák nechal obecenstvo zpívat do mikrofonu, jako tomu bylo u předchozí kapely. Zkrátka spokojenost byla vidět na tvářích jak diváků, tak skupiny.

Poslední kapelou večera byli domácí Budulínci, u kterých mohlo leckoho zarazit nové obsazení pozice baskytaristy a kytaristy. Za bývalého baskytaristu nastoupil Vojtěch Fiala a za kytaru se postavil Jan Pouska. Klukům to dobře „harmonikovalo“ a budeme jim do budoucna přát, aby jim současná sestava vydržela co nejdéle. V průběhu hudební produkce si členové také přizvali bývalého baskytaristu, aby nás na pódiu ještě jednou potěšil.

A shrnutí? Jedna z nejvydařenějších akcí U Pardála, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat a doufat, že kluci ještě někdy přijedou a zahrají nám. Bylo to vážně super.

 

Celý fotoreport od Ivo Oskar Osvald naleznete zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram