REPORT: Velký Voči, Dilemma in Cinema a Do Řady! pod Lampou

V Plzni v klubu Divadlo pod Lampou dne 11. 10. 2014 zahrály skupiny Velký voči,Dilemma in Cinema a Do Řady!.

Akce začala chvilku po osmé hodině. Když jsem se dostala dovnitř, nemohla jsem si nevšimnout nižší návštěvnosti, jelikož v Plzni probíhala ještě jiná punková akce. Reportáž z ní si můžete přečíst zde.

Večer otevírající kapelou byli Velký voči, mladí plzeňští „kluci“, ve které jsem nevkládala nijak velké naděje, ale velice příjemně mi vyrazili dech. Zaujaly mě jejich názory a zajímavé texty. Tahounem kapely je podle mého názoru bubeník, který kapele dodává drive. Jemnější hlas zpěváka/basáka se úžasně doplňuje s hlubším, hrubějším hlasem bubeníka a dlouho jsem neslyšela takovou souhru vůbec všech tří hlasů v kapele. Za mě určitě jednička podtržená.

Další kapelou večera byla slánská punkrocková kapela Dilemma in Cinema, kterou jsem, abych se přiznala, skoro neznala. Nejvíc mě zaujal vzhled zpěváka, který byl oproti ostatním členům výstřední. Jeho ostřejší hlas se mi líbil z celého vystoupení asi nejvíce. Pár písniček jsem si zazpívala s nimi a musím uznat, že se jim vystoupení vyvedlo, k čemuž přispělo i kvalitní nazvučení. Přidalo se také více tancujících a zvědavců postávajících kolem pódia.

Punková skupina s názvem Do Řady! z Teplic uzavírala večer. Viděla jsem jí před pár lety a musím říct, že mne minule tolik nebavila, ačkoliv jsem jí vždy měla moc ráda. Tentokrát to však velice obstojně napravila. Za nenápadným vzhledem skupiny bych nečekala takové démony, jakými členové jsou. Skupina má celkem čerstvou desku s názvem Myslím to upřímně a nezklamali mě tím, že by se nějak zásadně změnili. Jejich výstup mě bavil a z toho důvodu moje tělo nedokázalo jen tak postávat, pořádně jsem si zapařila a nebyla jsem v tom sama. Moc pěkný pohled byl na to, jak zpěvák zpívá hledíc lidem do očí a je jim vděčný za podporu.

Náladu mi trochu kazila skupinka osob, která se v podnapilém stavu na akci neuměla chovat a jen tak pro zábavu rozbíjeli půllitry o zem. Jinak akce proběhla bez problémů a tuhle pohodovou akci bych si klidně zopakovala.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram