KAPELNÍ REPORT: Velký Voči a Dilemma in Cinema v Domažlicích

Byl jsem vyzván k napsání reportu z pohledu naší kapely Velký Voči, a to z akce, která se konala 21. 2. 2015 v Domažlicích v Death Magneticu. Jak takovou věc napsat? Nemám tušení, ale asi začnu na začátku. Takže na počátku všeho byla tma… Teď už ale vážně!

Jako vždy jsem se před koncertem posílil pivem na Kovárně a započali jsme naši cestu tím, že se všichni (já, Kryštof a Mikeš) usadili do naší kapelní káry. Ovšem nějaký čas nebyla zkouška, a tak jsme se ještě zastavili pro kvašený alkoholický nápoj hořké chuti (zdroj: wikipedie) a jeli na zkoušku. Popravdě jsme toho na „zkoušce“ moc neodehráli, ale aspoň jsme počkali na našeho „bedňáka“ Radka, přezdívaného Likvidátor (rychle pochopíte).

Cesta započala vyprávěním skvělých zážitků z koncertů a akcí, kterých nikdo z nás nemá zrovna málo… Road trip jsme si zpříjemnili kvašeným alkoholickým nápojem hořké chuti, který nám pomáhal cestu přežít. Mikeš (kytarista, vokalista, řidič) samozřejmě alkohol nepožil. Na místo jsme přijeli o 30 minut dříve, než bylo domluveno, a tak jsme si chvíli krátili dalším popíjením do naladění správné koncertní nálady. Chvíli po nás přijeli němečtí Special Guest, kteří působili velmi sympaticky. Později se velmi sympaticky zmocnili pódia, ale o tom až později… Velice nás potěšilo, když přijeli slánští bejci z Dilemma in Cinema. Střetli jsme se s nimi ve dveřích a šli odtahat těch pár přivezených věcí (to bylo ještě s naším Radkem). Všechno jsme to postavili s pomocí kluků z Dilemma a následně zvučili. Tímto bych chtěl poděkovat dvěma zvukařům z Death Magneticu. Můžu s klidným svědomím říct, že byli nejlepší zvukaři, kterými jsem měl štěstí být zvučen.

Chvíli po zvukovce jsme si dali pauzu a zjistili, že bez jakéhokoliv varování, nebo zmínky na plakátu či události, bylo vstupné z dobrovolného zvýšeno na sto padesát korun českých! Bavili jsme se s Pavlem Pešatou (PP Cvokem z Dilemma in Cinema), aby kvůli účasti mladých punkáčů, ho snížili aspoň na stovku. Povedlo se nám to pouze pro studeny, takže pro ostatní byl stejně za sto pade. Nakonec počet návštěvníků se dostal k šedesátce, což bylo slušný.

Nastal čas pro Velký Voči. Nastoupili jsme na pódium s prvním songem na playlistu TV život. Hned na první sloku se začali zvedat domažličtí „punx“, kteří svým řevem, jekotem a pískáním dali více než dost najevo, že jim naše texty a melodie nejsou cizí! Zahráli jsme tam těch pár připravených písniček a byli jsme 100% spokojení. Zazněly staré i nové písničky, dokonce si je s námi lidi z hlediště zazpívali a chtěli i přídavek… Díky mockrát, byli jste peckoví!

Po odklizení do hlediště, si pódium začala připravovat Dilemma in Cinema. Kluci se s tím vůbec nemazali, odehráli zvukovku a šli na věc. Lidi měli už řádně upito, což je ještě víc vyburcovalo. Když kapela spustila první písničku (to už Radek Likvidátor odpočíval s hlavou na stole), lidi se zvedali ze svých zahřátých židlí a udělali pořádnej bordel na parketu! NaDilemma in Cinema se mi líbí, že mají už dost „nakoncertováno“ a jejich šou má vždycky hrozně velkou energii a koule! Praskali tam jednu písničku za druhou, mezi písničkami občas zpěvák Ciril publikum pobavil svým humorem. Na písničku A ty máš našlápnuto jsem se sKryštofem (baskytara, zpěv) a Mikešem (kytara) přidal na pódium, jako v říjnu 2014 Pod Lampou.  Snažili jsme se s Cirilem naladit reggae atmosféru přes celý Magnetic. Díky za tu možnost, Cirile.

Každopádně Dilemma končili a naše smysly byly už dosti otupeny. Kromě Mikešových, ten chudák musel jakožto řidič abstinovat. Matně si pamatuji, že Special Guest jsem vůbec neměl naposlouchaný, ale nandali tam dost dobrých punk-rockových songů. Hodně mi připomínaly americkej punk-rock, jako třeba od Rancid, a dalších...

Na konci akce jsme se hezky rozloučili s kluky z Dilemma in Cinema (tou dobou Special Guest myslím ještě hráli), sebrali Likvidátora, kterej už nebyl tak přicuclej ke stolu, přibrali jsme další dva plzeňský kamarády a jeli domů. Do Plzně jsme dojeli asi ve dvě ráno a cesta zpátky byla stejně veselá jako cesta do Domažlic. Navštívili jsme ještě Kovárnu, kde už to nějak dopadlo.
Shledávám to jako velice vydařenou akci a chci velmi poděkovat Dilemma in Cinema iSpecial Guest za super koncert. Díky moc!

Kdo se pročetl až sem, tak je pro mě hrdina! Mějte se a punkujte!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram