ROZHOVOR: Vapid pokřtil novou desku

Při příležitosti křestu prvního CD mladé strašické kapely Vapid, jsme pro vás vyzpovídali jednoho z kytaristů této bandy Daniela Niemiece.

Hrajete už nějaký čas, ale podívejme se trochu do minulosti. Jak kapela vznikla a hlavně jak jste přišli na název Vapid?

Přišel za mnou náš baskytarista Paťan a řekl mi, že by si chtěl založit kapelu. Nebyl jsem proti, ale protože byl únor a tenkrát příšerná zima, tak jsme začali chodit hrát k nám do garáže. Ze začátku nám to vůbec nešlo. Pak jsme sehnali bubenici. Byla to Paťanova přítelkyně, která neměla hluboko do kapsy a nakoupila si bicí za 15 000,-. Když se spolu rozešli, tak se sebrala a odešla. Ale stejně jí to moc nešlo. Na zpěv jsme přibrali bráchu, za bicí si sedl Víťa, který se viděl spíše s kytarou. Nakonec přišel Romič, který ho za bicíma nahradil a Lucka podpořila bráchu ve zpěvu. Víťa se tedy vrátil ke kytaře. Takhle hrajeme dodnes. Jinak význam slova "vapid" by mělo v angličtině znamenat zvětralé pivo.

K jakému hudebnímu žánru se hlásíte? A mají vaše texty nějaký určený směr?

Těžko říct, ale myslím si, že tíhnem k punk-rocku. Každý může mít jiný názor. Texty píšu já a brácha (zpěvák Michal Niemiec). Je v tom kousek z nás, ale o žádný radikální věci nejde. I když třeba takový Námořník, kterého můžete na CD slyšet, je víc k zamyšlení.

Kde zkoušíte?

Zkoušíme ve zkušebně bývalých kasáren ve Strašicích. Vedle kapel jako jsou Stars Are So Far nebo Atombordel.

Kde jste CD nahrávali? A vznikla nějaká veselá příhoda?

Nahrávalo se v Klatovech v Ex-Aviku s Pavlem Bromem a byli jsme tam vlastně tři dny. Celkově jsme dali dohromady čtyři písničky. Nějaká speciální veselá příhoda se myslím nekonala, ale vzali jsme si z toho všichni to své. Takže hrát jednoduše, nehrát moc složitě, aby to potom na pódiu bylo srozumitelné.

Má CD nějaký název?

Nazvali jsme ho obyčejně 2014 a uvidíme, co bude dál. Udělali jsme to hlavně proto, aby nás lidi poznali a odpovídala tomu ta kvalita. Když si chceme někde zahrát, tak si nás pořadatelé můžou poslechnout a udělat si obrázek o tom, co vlastně hrajeme.

Kde vás můžeme v budoucnou vidět?

Tak určitě různě po regionu, nejsme nijak náročná kapela. Jsme rádi, když nám pořadatel proplatí cestovné.

A závěrem, co by jsi za kapelu Vapid vzkázal čtenářům Plzenskekapely.cz?

Choďte na živou muziku, ať už na Vapid nebo na jiné kapely. A hlavně se bavte a muziku si užívejte.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram