REPORT: Vánoční Unpunked Cheers! v Rock'n'Wall

Již tradičně, i letos pro své fanoušky nachystala známá plzeňská kapela Cheers! předvánoční nálož v podobě známých pecek v mixu s několika novými věcičkami. Letos jsme je mohli nalézt o pátečním večeru 19.12.2014 v plzeňském klubu Rock'n'wall. I přes minimální propagaci praskal lokál ve švech. Ať už díky lezcům, návštěvníkům, jež si přišli zahrát karty s přáteli, nebo fanoušky, či přáteli kapely.

Lehce po 9 hodině večerní se rozezněly tóny prvních skladeb z repertoáru této folk-punkové party, kteří si říkají Cheers!. Kapela poskládaná v zadní části lokálu využila daný prostor jak nejlépe mohla. Bubeník měl s sebou pouze skromnou výbavu, která však zněla téměř totožně, jako kdyby seděl za svou kompletní bicí sestavou. Jeden z basáků měl pro tento večer pro změnu akustickou kytaru, avšak rozdíl nebyl pro řadového posluchače znatelný.

Improvizace se vydařila a jen Ti, kteří znají repertoár zpaměti poznali rozdíly. Na odezvu publika, to však nemělo sebemenší vliv, jak bylo patrné z ohlušujícího potlesku a pískotu po každé z odehraných písní.

Ti co se těšili na obvyklé pogování před pódiem se museli tentokrát uskromnit a spokojit se stáním, či pohupováním v rytmu hudby. Prostor klubu, nápadně připomínající autobusový půdorys, který ještě umocňovali návštěvnící stojící za sebou, či vedle sebe v jednom směru nedovoloval žádné z pohybových kreací, na které jsme z koncertů zvyklí. I přesto si však každý z příchozích přišel na své. Nechyběla speciálně uvedená píseň s Vánoční zmínkou, která se samozřejmě neobešla bez hlasitého ohlasu.

Po několika dalších folk-punkových „vypalovačkách“ kapely Cheers!, se publikum začalo vlnit v rytmu hudby díky přispění alkoholu, který je začal probouzet k tak trochu jinému způsobu vychutnávání melodií a atmosféry kolem. Problém byl v tom, že v tak malém prostoru se tato změna mohla projevit jen u malé části osazenstva, ale jak byli všichni v těsné blízkosti s druhými, vlnilo se po chvíli celé publikum, aniž by muselo být celé alkoholově opojené. Chyběla tam ovšem převážná část skalních fans, které však spolehlivě nahradili další z tradičního osazenstva.

Ačkoliv kapela nehrála extra dlouho, všichni si jejich Vánoční Unpunked akcičku náležitě užili, jak bylo patrné z výrazů a slov všech přichozích. Blízcí přátelé kapely našli mnoho svých známých a kamarádů, tím pádem mohli potom referovat, jaký na kapelu mají názor a jak se jim to líbilo. Byl to předvánoční páteční večer jak se patří a myslím si, že tam kapela získala nové fanoušky do svého fanklubu a publikum bude při příštím koncertě o to více početné.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram