REPORT: Vánoční Punková Apokalypsa vol. 3

Dvacátého prosince 2014 se v Hospůdce u Pardála v Rokycanech konala tradiční předvánoční akce, na níž vystoupila plzeňská Presumpce neviny, vesničani Stars are so far, pořádající Provokace bez legrace a večer zakončily trochu melodičtěji Velký voči. K napsání reportu jsem byl přesvědčen až na místě, bez předchozího upozornění, takže ke konci už bylo moje vnímání okolí notně narušeno a kvalita vzpomínek tomu odpovídá.

Večer začal hned docela ostře s Presumpcí neviny. Na pódium naběhli ve vánočních kostýmech v duchu „co lze vyrobit z krámů po baráku za 10 minut“. Většina kostýmů ostatně nevydržela ani do konce vystoupení, protože zpěvák Zdenda byl do půli těla už při třetí písničce a kytaristi začli odkládat hábity nedlouho po něm. Na svlíkání zpěvačky Terky jsme čekali marně.

Jako další vystoupili Stars are so far, ale jejich představení zřejmě nebylo tak sugestivní, jako koncem prázdnin v PDA Strašice, protože mi nikdo nenapsal do poznámek, že Mony je bůh a dokonce to ani nikdo neskandoval.

Třetí na pořadu byla Provokace bez legrace. Ačkoliv i předchozí účinkující měli docela živé publikum, Provokace asi tento večer vyhrála. Těžko říct, jestli to bylo tím, že si přivedli nejvíc kamarádů, pokročilou dobou nebo vážně byli nejlepší, ale během jejich hraní se skákalo nejvíc. Možná v tom hrál roli i Pepeho majestátní postoj při tahání harmoniky.

Poslední zahráli další plzeňáci Velký voči. Publikum už bylo očividně vyčerpáno, protože jak jinak si vysvětlit, že se najednou sál prakticky vylidnil. Já sice naopak začal trsat, ale to měla na svědomí hlavně postupující otrava alkoholem, než hudební prožitek, protože lehce po nástupu Velkejch vočí na pódium mi vzpomínky výrazně útržkovatí.

Shrnuto a podtrženo, parádní akce a důstojný protipól těch červenobílostříbrných nesmyslů na každém rohu.

 

Fotogalerie je rozdělena na dvě části po 50ti fotografiích. Linky napravo ->

Všechny fotografie (149ks) v jednom balíku stáhnete zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram