REPORT: Rock na Valníku - Večírek pro nedočkavé

V pátek 29. 8. 2014 jsme s kamarádem Majklem ochotně zaplnili místa v kapelní dodávce strašických Sex Deviants při cestě do slánského klubu Šantán. V předvečer festivalu Rock na Valníku 2014 se zde odehrával Večírek pro nedočkavé. Devianti nás vyzvedli v půl páté v Rokycanech a jelo se.

Seděli jsme na zadních sedadlech, Majkl pocucával svou tradičně míchanou houbu a já Matonku, jelikož jsem se zařekl, že zpáteční jízdu odřídím. Ještě jsme se zastavili na jedno rychlé kafe v motorestu před Prahou a vyrazili vstříc Slanému. Na místě jsme byli před šestou hodinu a pozdravili se s mnoha kamarády, kteří prostě na takovýchto punk-rockových akcích rozhodně nikdy nechybí.

Na pódiu momentálně hrála kapela Barruth z Loun v čele s milou černovlasou zpěvačkou. Jednalo se o tvrdší muziku s anglickými texty, místy velmi připomínající styl Nightwish, některé ryfy i lehce SOAD. Rytmické, občas možná lehce utahané, ale to k tomuto stylu jasně patří a v těchto pasážích se klade přeci hlavně důraz na text. Za zmínku stojí rozhodně výborný zpěv, ten se mi opravdu obzvlášť líbil.

Naši přátelé ze strašické kapely Sex Deviants rozjeli svůj nářez songem Mravenci okolo sedmé hodiny. Šantán praskal ve švech a po této písni se strhlo konečně pořádné pogo. Rozhodně největší ohlas měla píseň Problémovej, při refrénu měla přední část publika agresivně ruce nahoru a skandovala s kapelou. Zaznělo i mnoho písní z nejnovějšího nedávno vydaného alba. Baskytaristovo zpěvořev stojí také za zmínku, jednalo se o rozmanité zpestření, kdy jsou zpěvy ostatních zpěváků střídány energickým screamem. V závěru ještě zazněla píseň Bubudorf, přídavek a kluci se radostní z vyvedeného koncertu odebrali z pódia.

Mezitím dorazili rokycanští punks, kteří cestovali vlakem. Mezi nimi byl i můj bratr, takže jsme zašli na pivko, klobásu a pohovořit o tom jakou měli cestu do Slaného.

Chvíli na to začínala hrát kapela Stav nouze z nedalekého Brandýsa. Jednalo se o melodickou změť punk-rocku a na první pohled Vás mohly zaujmout dvě krásné kytaristky a zpěvačky v jednom. Neposlední specialitkou této kapely je také přítomnost zvučného saxofonu, který kapele dodává ten správný říz. U mě rozhodně zabodovala pohodovka Hipíci za rohem a parádní rock'n'rollovka, která zakončila produkci této skvělé kapelky.

Hned poté následovali energičtí Dilemma in Cinema. Vlastně si vzpomínám, že jeden z prvních rozhovorů tohoto webu byl s nimi a skrze něj jsme se tak trochu seznámili. Čtyřčlenné složení ze Slaného v čele s potetovaným frontmanem Cirilem slibovalo opravdu pořádný zážitek. Rozhodně nesmíme opomenout původní členy kapely Totálního nasazení, Pípu a P.P.Cvoka. No, a abych nikoho nevynechal, tak basák Sáďa má u mě body za sběr geokešek. Z repertoáru rozhodně nejvíce zabodoval song Svoboda to není všechno. Moc se mi líbí střídání melodických ryfů s HC prvky, jednoduše parádní a energický výstup.

Dalším interpretem bylo punk-rockové složení S.N.A.D.. Musím se omluvit, ale nějak jsem její produkci propásl bujnou konverzací před klubem s několika ovíněnými lidmi. V závěru jejich produkce jsme s bubeníkem pomalu naháněli již nabumbanou kapelu Sex Deviants do vozu s argumenty, že vlastně druhý den hrají ve Strašicích.

Co čert nechtěl, kluci našli v autě slivovici, kterou jsem tam zanechal ráno jako pozornost za pomoc se stěhováním do bytu v Plzni. Kluci flašku vyžahli ani se nemrklo a ztratili se ve víru pogujícího narvaného sálu, kde už vystupovala legendární slovenská kapela Konflikt. Co dodat, jedna velká sauna, skvělý zvuk a komunikace s publikem. Eufórie.

Po skončení tohoto vydařeného pekla se nám po nějaké chvíli podařilo nalákat všechny členy Sex Deviantsdo auta a já zasedl střízlivý a ospalý za volant. Majkl se rozhodl zůstat na následný sobotní festival Rock na Valníku a pořádně oslavit svůj zbrusu nový bakalářský titul s 30 korunami v kapse. Je to holt pořádnej pankáč. S odstupem času nyní mohu říct, že si to prý opravdu užil a vrátil se v pořádku domů (třeba také brzy přispěje reportáží z druhého dne, viď?).

Parádní akce, skvělý zvuk a ještě lepší kapely. Příští rok jedu rozhodně znovu!

 

Pozn. autora: Na informace ohledně psích kousků kapely Sex Deviants pod vlivem alkoholu se vztahuje těžké informační embargo (smích).

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram