REPORT: V3ska v Šeříkovce pokřtila nové album Moderní děs

V pátek 19. 09. 2014 jsme s fotografem Martinem Hanáčkem vyrazili do plzeňské Šeříkovky na křest nového alba stodské kapely V3ska. Jako hosté vystoupili skáčkoví Rambanbám a tanz-metaloví Trautenberk.

Chvíli před devátou hodinou večerní zahajovala své vystoupení kapela Rambanbám. Na tohoto interpreta jsem se obzvláště těšil, jelikož jsem měl kluky naposlouchané pouze z jejich Bandzone profilu. Rozhodně mě zaujal majoritní zpěv, který obstarával bubeník. Ještě jsem se s bubeníkem zpěvákem nesetkal a opravdu musím sklonit svůj obdiv. Druhý sekundární zpěv obstarával kytarista. Celkový říz kapele udávali 2 sehraní trumpetisté s opravdu čistými a vypilovanými tóny. Bohužel pod pódiem bylo poloprázdno a v takovémto velkém sále panovalo nepříjemné přebasované echo, při kterém dosti často nebylo slyšet klávesy. Rozhodně mě zaujala píseň Léto a Ruskem ovlivněná Matrjóška. Je trochu škoda, že se na poslední dvě písně vylidnil sál ještě více než byl. Tato kapela se mi velice líbila a myslím si, že si kluci zaslouží mnohem větší publikum.

Než nastoupili klatovští Trautenberk, stihl jsem se na baru potkat s pár kamarády a dokonce i starým známým panem učitelem z dob střední školy, se kterým jsme se vzájemně poznali až po chvíli debatování o ničem.

Na kapelu Trautenberk byl od začátku plný sál. Efektivní úvod za znělky stejnojmené večerníčkové pohádky uvedli členové kapely dokonale. Akustika při plném sále byla již perfektní. Prasopes, frontman kapely, již v druhé polovině koncertu neměl pivo a vtipkoval, že by produkci ukončil a uvolnil místo hlavní kapele. Naštěstí se jednalo opravdu o žert. Navíc pozval na píseň Slepička frontmana V3sky, která toto vystoupení vyzdvihla ještě více do pořádného metalového pekla. Jednoduše epické jako vždy. Třešničkou na dortu k závěru byla píseň Pán udíren, věnovaná zesnulému Obroušovi. Propracovaný song, ohromná pocta a skvělé publikum.

Kolem 11. hodiny nastoupila hlavní kapela večera – V3ska. Osmi členné složení ze Stoda mělo jednolitý úbor, černé kalhoty, brýle a bílé košile s motýlkem. Nejvíce mne jako harmonikáře zaujal frontman akordeonista, který nejen hrál, ale i zpíval. Zazněly staré známé hity, ale hlavně nové písně jako například Moderní běs, nebo Hracholusky z křtěného alba. Tento výjimečný koncert byl i příležitostí k představení nového klipuHracholusky. Bohužel odhalení provázely jisté technické problémy, a proto byl klip pořádně koukatelný až od poloviny. Nicméně si myslím, že narvaný sál fanoušků beztak ohromil a sklidil nemalý potlesk.

Přejeme klukům do dalších let stejnou energii a píli jako doposud a doufáme, že se dočkáme nových písní, nejlépe hned jak nám tyto současné pomalu zevšední. Jen tak dál!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram