REPORT: Letní slavnost U Stočesů v Rokycanech

V pátečním podvečeru 27. června se konala letní slavnost v rokycanském minipivovaru U Stočesů, která byla pořádaná k 3. výročí od otevření. Začátek víkendového slavení narozenin zahájili domácí rokycanštíBudulínci, Cheers! z Plzně a nejdále dojíždějící pražská kapela DiscoBalls.

Frontman Boris z kapely Budulínek, který akci uspořádal, vsadil na oblíbenost a rozmanitost hudebních žánrů kapel, díky čemuž bylo před pivovarem doslova narváno. Kapela vytáhla všechny svoje nejlepší pecky, přičemž píseň Masakr prasat dokonale podtrhovala vůni masa z venkovního grilu.

Ačkoliv kapela Cheers! vystoupila v neúplné sestavě bez kytaristy a kontrabasu, neutrpěla rozhodně žádné šrámy co se týče kvality hraní, a jejich fanoušci je budou mít stále v oblibě i s chybějícími členy. Ba naopak, z doslechu víme, že si kapela našla nové fanoušky a posluchače. Snad kdyby nebylo kamenitého povrchu, tak by se před nimi rozproudilo takové pogo, jako zažili den předtím v plzeňském Zach’s pubu. Každopádně irskou melodii se zvučnými veselými tóny akustické kytary, irské flétny, akordeonu, houslí a bicích si všichni posluchači dosyta vychutnali, stejně tak jako všechny „stočeské“ výborné pivní speciály.

-

Video: Cheers

Po delší prodlevě, se po odehrání předešlé kapely, na provizorním pódiu ukázali DiscoBalls. Netrpělivé fanoušky záhy přesvědčili o tom, že počkat si na jejich vystoupení se opravdu vyplácí. A aby ne! Kdo by si nechal ujít kombinaci pozounů, saxofonu, řízného hlasu zpěvačky a divoce hrajícího kytaristy?

Koncert, který byl krásně slyšet přes polovinu Rokycan, zakončil ohňostroj a můžu dodat jen jedno, že tam se slavit prostě umí.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram