REPORT: Ukradený Vjecy v Dolanech

Když jsem dostal dostal během týdne nabídku, jestli bych nejel v sobotu 6. prosince na kapelu Ukradený Vjecy do Dolan u Švihova, ač jsem kapelu neznal a v Dolanech jsem nikdy nebyl, moc dlouho jsem neváhal.

Po příjezdu do Dolan nás hned vedle kulturáku, kde se koncert konal uvítal vánoční strom, který jasně dával najevo, v jaké době se nacházíme. Po vstupu do kulturáku na mě dýchl duch pravého bolševického skanzenu. Kulturák byl na dnešní dobu opravdu pěkný, udržovaný, čistý i parkety v sále byly v dobré kondici. Přijel jsem kolem osmé hodiny večerní. Po zaplacení stokorunového vstupné jsem se  ocitl v sále, kde bylo už poměrně dost lidí, ačkoliv koncert měl začít až od devíti. Měli jsme zamluvený stůl v sále, první u pódia. Po odložení bundy jsem se vydal pro občerstvení v podobě "tekutého chleba". Výčep byl ve vedlejší části sálu, takže když si šel člověk pro pivo stále slyšel hudbu a nemusel opouštěl sál, což mám rád.
V devět hodit produkce začala, ke slyšení byly známé pecky od kapel: Škwor, Kabát, Harlej, Doga, Alkehol, Krucipüsk, Visací zámek. Od prvního tónu se plocha sálu zaplnila a bylo vidět, že všichni lidé, včetně mě, si to opravdu užívají. Kapela hrála vždy tak sedm písniček a poté byla asi patnácti minutová pauza. Potěšilo mě to, že kapela vydržela hrát opravdu dlouho, poslední písnička zazněla kolem druhé hodiny ráno. Mám pro tyto akce v lokálech slabost a hrozně rád na ně jezdím. Celé to hodnotím velmi kladně; kapelu, prostředí, atmosféru, dostupnost nápojů a jejich cenu a v neposlední řadě zvukaře.

Jinak Ukradený Vjecy mají letos kulaté výročí 10 let na scéně, takže jen tak dál!

Až se bude v Dolanech konat další akce, nechci chybět, ač to mám přes půl kraje!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram