REPORT: The Delivery, Search and Destroy a Matahari v Kalikovském Mlýně

Pátek 5.12.2014 nebyl jen noční můrou všech zlobivých dětí, které se marně snažily prchnout před fiktivními čerty. Byl to také den, kdy jsme si mohli užít parádního kotle, pod kterým zatopily kapely The Delivery, Search and Destroy, a pro mě hlavní lákadlo večera - pražští Matahari.

Kolem deváté hodiny začali jako první ladit The Delivery. Slyšela jsem je poprvé a musím říct, že jsem byla vzhledem k očividnému mládí muzikantů mírně skeptická. Ale moje obavy se během chvilky rozplynuly. Naprosto famózní klávesák, který si po celý koncert zdatně odrovnával krční páteř, a výborný kytarista. Ani basák s bubeníkem nezůstávali pozadu. Zpěvák mi seděl spíš k trochu jinému stylu muziky, ale celkově na mě působili sehraně a musím říct, že to byla slušná show. Za poslech stojí například jejich song The World Without Heroes.

Jako druzí vystoupili Search and Destroy s příjemným překvapením v podobě hostování Martiny Dobrovolné. Za mikrofonem působila jako kapka mléka v silné kávě, kterou bezpochyby hudba této kapely je. Pro tuhle partu to byla na nějaký čas poslední akce. Oznámili koncertní pauzu, aby mohli pracovat na novém koncertním programu a následně se zavřít do studia. Fanoušci se s nimi na ten půl rok náležitě rozloučili. S nadšením zpívali z plných plic a vytvořili tak jedinečnou atmosféru. Ze skladeb zazněla například oblíbená Bolest nebo Než nás pod zem zahrabou, a vzduch začal houstnout.

Ještě než publikum vychladlo objevila se na pódiu frontmanka kapely Matahari, a já okamžitě naklusala co nejblíž. Jako první pecku vypustili song Plastikovej Ken. Okolní svět pro mne přestal existovat. Zpěvačka Žántí může se svou drobnou postavou působit jako křehká blondýnka, ale s naprostou lehkostí zpívala i drsnější pasáže. Bylo vidět, že fanoušci znají snad každé slovo. Dál jsme mohli slyšet song Jistota se houpá nebo pro mě srdcovku - Faleš, kdy dala Žántí prostor pro zpěv i jedné ze skalních fanynek. Na playlistu se objevily i singly z připravované třetí desky jako Až do města Aš nebo Čeká tě kriminál. Fanoušci kapelu odměnili skandováním o přídavek, a já odcházela kolem jedné hodiny ranní, nadšená a skvěle naladěná. Můžu říct, že jsem si tuhle akci užila od začátku do konce a jsem si jistá, že až sem Matahari znovu zavítají, nenechám si to ujít. Stejně jako třetí řadovou desku téhle formace, které se snad už brzy dočkáme.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram