REPORT: Taras Bullba v Jamu + Palahniuk, Autonoé, Big Boy Band

V pátek 3. 10. 2014 jsem měl možnost navštívit převážně hardcorovou akci v plzeňském klubu Jam.

Jako první se nám představila českobudějovická kapela Autonoé. A i když dostala tuto, kapelami tradičně neoblíbenou poctu hrát první, zhostila se tohoto úkolu více než dobře. Svým nekompromisním HC punkem večer parádně rozjela. Bylo taky zřejmé, kdo že je vzor téhle kapely. Vliv kapely Kritická situace tam byl cítit už od začátku, a potom co Autonoé zahráli od této pražské legendy, povedený cover, už o tom nebylo pochyb. Bohužel celý dojem kazil špatně nazvučený hlavní zpěv, který se bohužel nezlepšil ani u druhé kapely.

Tou byla emo-punková, pražská banda Palahniuk. Tu jste měli možnost mimo jiné slyšet i na letošnímMighty Sounds. Tuhle kapelku jsem si hodně oblíbil, takže jsem se na ni opravdu těšil. Kluci do toho dali všechno a předvedli parádní šou, což bohužel nezměnilo nic na tom, že zpěvu nebylo příliš rozumět a kazilo mi to celkový dojem jako u první kapely.

Jako třetí nastoupila Taras Bullba. Tuto kapelu snad již není třeba v Plzni představovat a určitě nejen zde, na podiích už je více než 10 let. První co bych chtěl zmínit, že v této části večera se dal konečně zvuk do pořádku, nebo minimálně na takovou úroveň, aby bylo zpěvu dobře rozumět, takže bylo konečně možný si kapelu pořádně vychutnat. Nechtěl bych se tu už dále o Taras Bullbě rozepisovat, protože mi to přijde jako „tahání dříví do lesa“ nebo spíš možná „piva do hospody“.

Kapelou, která uzavírala večer byli Big Boy Band, což je mladé southern country-rockové složení z Plzně. Sice se sál asi o 60% návštěvníků vylidnil, ale vím, že se vyplatilo zůstat a to alespoň na polovinu vystoupení této skvělé kapelky. Kluci byli opravdu sehraní a odění v opravdu farmářském stylu (viz. fotogalerie). Energie, rytmika a sehranost - to je Big Boy Band. //dodatek: Josef Petřík

Závěrem, bych chtěl jen dodat a samozřejmě předpokládám, že každý svoji práci vykonává svědomitě, takže špatný zvuk byl zapříčiněn jen shodou špatných náhod, či podmínkami. Ale i přesto jsem přesvědčený, že se to v Jamu dá zvládnout líp.

Co se týče návštěvnosti, nemám přesné čísla, ale řekl bych, že klub byl obsazen slušně. Dokonce jsme mohli potkat návštěvníky až z okolí Domažlic, což už samo o sobě vypovídá o kvalitě interpretů, kteří tento večer zahráli, protože 60 km vám nikdo jen tak nepojede.

Takže pořadatelům patří díky, že udělali akci s takhle super kapelama, ale příště snad lepší zvuk.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram