REPORT: St.JOHNNY v plzeňském Livingstone pub

Akce se konala 17.7.2014 po 20. hodině na Slovanech na zahrádce Livingstone Pub. Už od samého začátku byla skvělá atmosféra, jak mezi pány muzikanty, se kterými jsem se pozdravil, tak i mezi návštěvníky. Jan je nejen skvělý a zručný muzikant, ale i moderátor, který každý song originálně uvede a přiblíží posluchačům vznik skladby společně s motivací, jež ho k tomu svedla. Ve většině případu jde o jeho soukromý život a ženy, které jím prošly.

St.JOHNNY alias Jan Stehlík, skladatel, textař, blues man, vynikající kytarista a zpěvák v jedné osobě, tak by se dal v kostce charakterizovat. Lídr a kapelník, který má na svědomí tuto skvěle šlapající partičku, která hraje snad jako jediná v této malé zemi Jump Blues 50. let. Lahodný zvuk kytary z jeho vlastnoručně vyrobeného lampového aparátu, obohacený hallem v kombinaci prstů, které bravurně sjíždí hmatník lubovky Gretsch, tak to je St.JOHNNY. V tento večer mne naladil do skvělé atmosféry nadupaného blues, jenž mi oživil nesmrtelné velikány, jakými jsou B. B. King, Gary Moore apod.

Večer měl snad jen jednu vadu a to dodržení nočního klidu ve 22 hodin. I tak byl dvouhodinový večer seSt.JOHNNY vydařený a nesl se v příjemné náladě s grilem provoněné zahrádce a lidmi, kteří se tu sešli, aby si vychutnali tento výjimečný večer s partičkou pod taktovkou Mr. Jana Stehlíka.

V sestavě byl Pavel Plánka na bicí nástroje, Zdeněk Wimpy Tichota s basovou kytarou a hostem večera bylMartin Zakkiss Juha na havajskou kytaru.

Budete-li mít možnost tuhle partičku navštívit, určitě tak učiňte!

St.JOHNNY jsou partou skvělých, profesionálních muzikantů, se kterou zapomenete na starosti všedních dnů. Užijete si hezký večer s muzikou, která je nenásilná a dostane Vás již v prvních odehraných taktech.St.JOHNNY je jednoduše směsí blues i rock’n’rollu, který Vás nenechá v klidu!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram