REPORT: Staré Pušky po 2 letech v Plzni

V sobotu 6. 9. 2014 jsme se nedočkaví vydali vstříc plzeňskému klubu Divadlo pod Lampou. Zhruba po 2 letech přijela plzeňskými fanoušky opěvovaná kapela Staré Pušky. Předkapelou večera byli klatovští S.V.Z. a pokapelou místní plzeňští The Jokers.

Dorazili jsme jako jedni z prvních návštěvníků. A jelikož se na nás poslední dobou nese kritika, právě za to, že jsme v článcích málo kritičtí, zmíním se o přístupu klubu k akreditaci. Po napsané aktualitě, po protěžování události na sociálních sítích, slíbeném reportu a proběhlém hovoru s ředitelem klubu - zbyla pouze jedna akreditace, namísto 2 požadovaných (reportér, fotografka). Nyní se můžeme pouze domýšlet, proč tak bylo učiněno. Nám to přišlo z principu lehce arogantní, ale což. Rádi podpoříme!

Začínala hrát kapela S.V.Z. z nedalekých Klatov. Dan, Štronza a Fricek, to jsou jména "tří statečných", kteří zahájili sobotní párty v Plzni. Klatovští S.V.Z. hrají už od roku 2008 a naší hudební scéně jsou dobře známí. Songy jako Kšandy, boty, tetování, A.C.A.B nebo Raubeers boi!s v Plzeňském kraji téměř zlidověly, proto nemohly chybět ani v playlistu Pod Lampou. Kluci svým vystoupením nastartovali publikum a dotvořili tak atmosféru pro hlavní bod večera.

//dodatek Vendy Auspergerová

Po krátké pauze, kdy jsme venku před klubem popíjeli a konverzovali s kamarády, se začaly ozývat první tóny kapely Staré Pušky, nejočekávanější kapely večera. Vyrazili jsme zabrat si nějaké pěkné místo, odkud je dobře vidět a slyšet produkci. Nikdy se mi nepodařilo zařadit kapelu k nějakému konkrétnímu městu, protože členové uvádí původ Ostrava-Opava-Jeseník a podobně je to i jejím hudebním zařazením. Kluci jednoduše hrají to co cítí, co je baví a hlavně pro své publikum. Zpívavý rock'n'roll s notnou dávkou nostalgie, vzpomínek a životních zkušeností. Na pódiu se klasicky sešlo stejně jako před 2 lety klasické složení muzikantů. Standa, skinhead tělem i duší, který za bicí soustavou vysedával. Bluesman Zdeněk Šponar, který na saxofon, foukačku a kytaru hrál. Bart, který rytmiku a hluboké tóny baskytarou udával. A nakonec frontman Sidney, který brnkal na kytáru  a pěl ze všech sil. Zazněly jak songy velmi známé (Hallo, Princezna z plakátu, Nikdo nepřišel, Zapalme náš byt), tak i písně z nového alba Stálo to za to, které shledávám opravdu velmi vydařenými. V mém případě kraluje píseň Není to nějak málo?. Skvělý výstup, skvělá atmosféra v narvaném klubu věrnými fanoušky. Doufám, že to nepotrvá dlouho a koncert se zopakuje opět znovu.

Poslední kapelou byli plzeňští The Jokers. Kluci se předvedli konečně v nové sestavě na odiv širšímu publiku. První zatěžkávací koncert a představení nového člena jsme s nimi společně s naší kapelou sehráli v červenci v plzeňském Panoptiku. Zazněly songy jako například Přátelé, Lámu pravidla nebo Noční Dravci. Klukům to opravdu šlapalo a my se těšíme na jejich další koncert.

A kdy to bude? Pokud jste tuto akci propásli, můžete vyrazit do nedalekých Klatov, kde zahrají jak Staré Pušky, The Jokers i domácí S.V.Z. (událost)

 

Fotogalerii od Enymal.photography si můžete prohlédnout zde.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram