REPORT: Sodoma Gomora v Divadle pod lampou

V sobotu 13. září 2014 jsem navštívil své první živé vystoupení Sodomy Gomory v plzeňském klubu Divadlo pod lampou. Byl jsem předem varován ve dvou směrech. Zaprvé mi jeden kamarád říkal, že nemám očekávat dospělé lidi se zájmem o horrorcore, ale spíše „děti, co si myslí, že sou fest“. Zadruhé mne fotograf varoval, ať nechodím moc brzy, že hudební produkce začne nejdříve v deset hodin (zahájení akce bylo v osm). Musím říct, že ani jeden se nemýlil, ale k tomu dále.

Na místo jsem vyrazil v půl deváté a hned u vchodu mě do očí praštilo, že ve frontě na lístek nestál nikdo, kdo by dovršil 18 let věku. Říkal jsem si, že co se dá dělat, horrorcore má asi fanoušky zejména v nižší věkové kategorii. S několika lidmi jsem se dal do řeči a moje rozčarování jen rostlo, jak jsem zjišťoval, že posluchači horrorcore mezi diváky skoro nejsou a vlastně jsem nepochopil důvod návštěvy většiny účastníků. V 9 hodin pouštěl DJ Macklemora a další casual hip hop. Dokonce mám za to, že zazněl i Ektor. Když se v půl desáté pořád nic nedělo, začalo se v publiku šířit rozladění a jedinou zábavu obstaralo pár stěží dospělých mladíků, kteří si frčeli na kdo ví čem, ale byli dost agresivní na konstantní vyvolávání konfliktů, takže jsem zahlédl nějakou krev z rozbitých nosů a nakřápnutých lebek.

V 10 hodin už mě to uvnitř nebavilo a musel jsem ven spravit si náladu fůrou zelené medicíny. Krátce poté jsem viděl, jak DeSade mizí kamsi mezi bytovky s jakousi blondýnou. Naštěstí nalité děti jsou univerzálním zdrojem zábavy, takže jsem pozoroval, jak se to tam rve, zvrací, válí po silnici a prochází naštvaní mladí muži s rádobybradkou a evidentní inspirací DeSadem, přičemž kopou do všeho okolo a tváří se dost hustě.

Před samotnou Sodomou Gomorou vystupoval ještě Fudy a po něm Haades z Terror Crew. Fudy mě prostě nebavil a Haades byl špatně slyšet kvůli mizernému nazvučení. Když konečně na pódium nastoupiliDeSade s Řezníkem, atmosféra silně zhoustla a byl jsem až zaskočen, jak silný dojem může někdo v tak nekvalitním prostředí bez pořádného nazvučení udělat. Po pár skladbách se vyřešil i zvukařům problém se sluchem a zpětné vazby tak nebránily užít si vynikající šou. A šou, to pánové ze Sodomy Gomory vážně umí. Publikum i dýchalo podle jejich pokynů. Nejvíce mne pobavily slečny (snad alespoň osmnáctileté), které si vylezly na pódium a po pár písničkách, kdy dělaly křoví, začaly poskytovat i sexuální služby účinkujícím.

Nakonec jsem se i přes frustrující a nezáživný úvod skvěle bavil a pro příště alespoň vím, že na Sodomu nesmím pospíchat a nesmí mě překvapovat, když na jejich akci parta školáčků slaví patnáctniny.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram