AKTUALITA: Slavný saxofonista Maceo Parker míří do Plzně

Maceo Parker – dvě slova, která jsou synonymem pro živoucí legendu funky. Legendární saxofonista, který vystupoval snad s ještě legendárnějším Jamesem Brownem, odehraje v roce 2014 pouze jediný koncert v České republice – a bude to v neděli 9. listopadu v Měšťanské besedě!Na sólovou dráhu se Maceo vydal v roce 1990. Tehdy během roku odehrál i neuvěřitelných 250 koncertů, přičemž průměrná doba hraní na jevišti byla přes dvě a půl hodiny! V posledních letech sice Maceo takto početná koncertní vystoupení již zredukoval, ale o to cennější jeho koncert v Měšťanské besedě bude.

A rozhodně je na co se těšit. Maceo Parker totiž patří mezi hudebníky, kterým ani sedmdesáté narozeniny neubraly na živelnosti a vitalitě. Navíc jeho koncerty jsou pověstné a bývají popisovány jako strhující funkové orgie. I přesto, jaká legenda Maceo je, jeho koncerty bývají až velmi intimní – žádné monstrózní kulisy, žádné ohňostroje, pozlacené obleky. Na pódiu je vždy Maceo sám za sebe.

Maceo hrál několik let s Jamesem Brownem. Sám o tomto období mluví, jako kdyby byl na univerzitě. James Brown ale nebyl jediný slavný spoluhráč, se kterým Maceo vystupoval. V 70. letech minulého století navázal spolupráci s další legendou, funkujícím holičem Georgem Clintonem. Později spolupracoval také s Red Hot Chili Peppers či Princem, který ho nazval učitelem.

Cena vstupenky:

  • do 31. 10. 2014 - 530,- Kč
  • od 1. 11. 2014 - 590,- Kč
  • (koncert je k stání)

Koncert podporují: Plzeňský kraj, Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury

Zdroj:

Maceo Parker - stání. Maceo Parker - stání [online]. 2014 [cit. 2014-10-10]. Dostupné z:http://www.mestanska-beseda.cz/cz/detail.aspx?ID=4851

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram