18. 1. 2015

REPORT: Slavnostní zahájení Plzeň EHMK 2015

Článek

Autor
Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5664 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Plzeň se 17. 1. 2015 stala hlavním městem kultury celé Evropy. Slavnostní zahájení sledovaly tisíce lidí. Velkou atrakcí byl provazochodec David Dimitri, kterého lidé nadšeně povzbuzovali. Právě jeho výstup na ochoz věže katedrály svatého Bartoloměje rozezněl nové zvony. Videomapping oživil nejen katedrálu, ale i přilehlé domy. Byl to doposud největší videomapping, jaký mohli lidé v České republice vidět. Po zhruba čtyřicetiminutovém zahajovacím ceremoniálu mohli lidé sledovat koncert známých českých umělců, jejichž jména byla do poslední chvíle tajena. Jako první se na pódiu po šesté hodině objevil plzeňský rodák Jiří Suchý, následoval západočech Dan Bárta (každý plzeňák asi ví, že Bárta kdysi vystupoval s místní kapelou Alice), a závěr večera obstaral David Koller. Předvedl skvělé vystoupení a během koncertu věnoval plzeňákům pozdrav: „Jsme hrdí, že můžeme hrát v tomto hrdém městě!“ Diváci si vyžádali přídavek a dočkali se.

Po koncertě se zábava v Plzni přesunula jak do ulic, tak do klubů. Oslava zahájení se protáhla až do rána. Tak doufám, že se Plzeň bude bavit kulturou a hudbou, na kterou se mi velmi těšíme, celý rok.

Další pro nás zajímavou akcí bude Klubová noc, která se bude konat 30. – 31. 1. 2015. Vybrané kapely nejrůznějších žánrů a stylů, od pop-music, jazzu, world music, folk & country, elektronické a taneční hudby, hard and heavy až po experimentální hudbu nebo starý dobrý bigbeat, se představí v plzeňských klubech.

Program najdete zde: http://www.plzen2015.cz/cs/akce/plzenska-klubova-noc

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: