AKTUALITA: Sinetrium zahrají v přírodním amfiteátru Loket

Přírodní amfiteátr Loket přiláká v pátek, 10. června 2016, mnoho lidí, protože se zde odehraje celkem nabytý koncert, který stejně jako minulý rok zahájí kapela z našich luhů a hájů - Sinetrium. Dále se představí staří známí KrucipüskDymytry a Harlej.

Areál se otevře v 16 hod a o hodinu déle už na pódium v plné zbroji nastoupí kapela Sinetrium. Tito "utečenci z Dobřan" začali tvořit v roce 2011 pod krycím názvem „Sound of Storm“. Odehráli několik neoficiálních koncertů a na hvězdnou dráhu se dali až s koncem dalšího roku. V roce 2013 odehráli symbolických 13 koncertů a o rok déle vydali DEMO. Kapelu jsme mohli mimo jiné nedávno zaregistrovat na hudební soutěži Múza nebo v rámci akce Strange Easter Night, kterou pořádala plzeňská kapela Strange Society. Sinetrium nám určitě zanotují již poměrně známé písně jako Born to Hate, Purgatorium, Zombie a Metal Hospital. Kapela mimo jiné hraje i česky a jako příklad uveďme song Wendigo Jsme jeden klan (pracovní název Klaun). Kapela trochu mění sestavu, ale premiéra nového basáka Honzy, proběhne určitě více než hladce 🙂 Sinetrium se na Vás na všechny již moc těší a zpěvák Marek vzkazuje: "Moc se na všechny těšíme. Zahrát si se 3 dalšími kapelami takového jména je rozhodně zážitek. Velmi si vážíme, že nás na Loket znova pozvali. Atmosféra amfiteátru pod hradem je super a místní publikem nikdy nezklame... prostě něco úžasnýho" 🙂

Jednou z dalších vystupujících kapel budou liberečtí Krucipüsk. Kapela se dala dohromady na počátku 90.let a hned v roce 1992 vydali své první cd "Ratata". Za ta léta vyjeli Krucipüsk na turné s kapelami jako KabátDogaDivokej Bill či Debustrol. Kapela zcela jistě připomene písně ze svého posledního cd "Tintili Vantili" (2015).

Dalším na pořadu dne bude Dymytry. Jedná se o českou metalovou kapelu. která svůj styl sama označuje za psy-core, a typickými jsou pro ně predátorské masky z dílny Národního divadla. Doposud vydali několik cd "Neonarcis", "Homodlak" nebo "Agronaut".

A celý večer zakončí Harlej - kapela, jejíž tvorba bývá popisována jako crazy rock. Už v roce 1995 vydala své první cd "Aj mena ou bejby hel" a doposud světlo světa spatřilo dalších 11 alb. Vsadím se, že na závěr uslyšíme jejich snad nejznámější song a to "Přirození".

Time-line: 16:00 otevření areálu, 17:00 Sinetrium, 18:10 Krucipüsk, 20:25 Dymytry, 22:15 Harlej

Akce začíná v 16 hod a vlezné činí na místě 490 ká-čé 🙂

PS: Úvodní foto převzato z photomusic 🙂

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram