REPORT: Australská kapela Shandy pod Lampou

Ve středu 24. 9. 2014 jsme vyrazili do plzeňského music clubu Divadlo pod Lampou na vystoupení australské bovver boogie kapely Shandy. Jako předkapela zahrála oi!punková kapela Aculeos.

Pod Lampu jsme dorazili jako jedni z prvních a až po chvíli se začal sál velmi pomalu naplňovat lidmi. Nyní k samotnému koncertu, jako první zahrála plzeňsko-pražská (z větší části pražská) oi!punková smečkaAculeos. Kapela vznikla v průběhu roku 2013 a mohli jsme se s ní setkat například při vystoupení francouzských Lion’s Law v Praze nebo na jiných menších akcích. Od prvního setkání mohu konstatovat, že každé vystoupení kapelu posunulo výš. Jak mají uvedeno na svém profilu, hrají primitivní oi!punk s pivními texty. Kapela ukončila svoji činnost v červenci tohoto roku, ale teď se dala opět dohromady a v plné energii se prvně ukázala na této akci. Aculeos odehráli svůj set, ve kterém najdeme songy jako Aculeos, Do Voleb,Zabijačka nebo cover od kapely The Oppressed - Work Together. Po jejich vystoupení se na pódiu začali rychle připravovat Shandy.

Kapela Shandy pocházející z australského Brisbane byla pro mě do této akce neznámá, proto když mi přišla pozvánka na tuto akci, rozmýšlel jsem se, zda mám vůbec vyrazit. Den předtím, tj. v úterý, proběhlo akustické vystoupení tohoto složení v plzeňském baru Sally Brown, které rozhodlo, že pod Lampu prostě musím vyrazit. Kapela kombinuje více stylů jako jsou 70´ bootboy glam & 77´ punk rock, sugar oi & rock´n´roll, které tímto dělají kapelu jedinečnou.

Když Shandy nastoupili na pódium, bylo hned jasné, že budeme opět svědky skvělé show. Rytmická hudba doplněná o zpěvákův energetický přednes vytvořila perfektní atmosféru v sálu a dokázala několik přihlížejících rozhoupat do rytmu boogie woogie. Kapela odehrála svůj setík, ve kterém nalezneme například song Dance all night, ke kterému je možné shlédnout i oficiální videoklip.

Po koncertě se sál relativně vyprázdnil, byť akce měla ještě pokračování. Následovalo pouštění vinylů, kde se jako DJ představil baskytarista Viktor z Shandy, známý spíše jako DJ Viktor BigMonkey a z jeho vinylů můžeme slyšet převážně skinhead reggae a northern soul. Osobně jsem se této pouštěčky nezúčastnil, ale můžu z předchozího dne potvrdit, že výběr desek má výborný.

Celou akci hodnotím velice kladně, jen mě mrzí, že na takto výbornou kapelu se v sálu sešlo maximálně kolem 50ti lidí. Pokud zde někdy v budoucnu tato kapela opět vystoupí, tak všem doporučuji navštívit jejich show.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram