RECENZE: Sex Deviants - Sex Deviants CD 2014

Strašická kapela Sex Deviants vydala začátkem letošního roku nové album, které čítá 10 skladeb a my Vám přinášíme jeho recenzi.

Když přičteme dva roky, bude Sex Deviants dvacet let a my se nejspíše můžeme připravit na nějaký ten speciál. Momentálně mají kluci na svém kontě 5 alb, jedno demo a pár klipů. O nejnovějším klipu jsme Vás informovali teprve nedávno.

Poslední album, kterému se budeme věnovat je bez názvu, obsahuje 10 skladeb, které jsou opravdu precizně nahrané – Hostivař má vždy velmi dobrý a kvalitní zvuk. Spousta kapel zde nahrává, punkové bandy vždy vylezou s tím pravým až ortodoxním zvukem, a tak to má být. Velká pochvala studiu za její práci.

Oproti předešlému albu zde máme spoustu změn. Například ve složení členů kapely. Zpěvačka Olina pozastavila v kapele svou činnost z rodinných důvodů. Je možné, že se do kapely vrátí, ale nepředbíhejme.

Opravdu velký posun nastal v textech. Jsou více propracované, kluci se více opřeli do podstaty a rozhodně nejde o opuštění punkového vnímání. I bez ženského melodického zpěvu, má mužská část dlouholetou píli a koncertováním vypilované hlasy, prostě jedou jak ve tvrdém zpěvu, tak dokonale vyzpívávají pasáže.

Hudební pojetí tak šoupli podstatně jinam než hrávali. Stále jde o melodický punk, ale ryze našlápnutý. Nechci je přirovnávat k žádné kapele a to ani k Rancid, ani k The Casualties a mnoho dalších. Mají sice proložené skladby v těchto stylech (ne okopírované), ale do melodického punku ala USA zakomponovali jinou tvorbu, která dobře sedí a baví. Špatně nevyšla ani cover verze Ruby s českým textem. Protože má kapela ráda i starý underground, tak snad závěrečnou skladbu Wine 2 pojali v podobném duchu.

Skvělá práce. Mám tuto partičku od Rokycan rád. Určitě poslechněte album na jejich Bandzone profilu.

Seznam skladeb: Mravenci, Bubudorf, Je to v nás, Nech mě, Podivná píseň, Kompas, I.R.O.N., Ruby, Pěna dní, Wine 2

Dodatečně si můžete přečíst reportáž a rozhovor z březnového křestu alba.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram