REPORT: Selfish son, Head down a Tribal theory v Rokycanech

V sobotu 29.11.2014 se v Rokycanech, v hospůdce U Pardála, představily skupiny Selfish son, Head downTribal theory.

Hudební produkce začala chvilku po deváté hodině. První se představila skupina Selfish son z Plzně a ač tohle není můj „šálek kávy“, rock-grungová hudba mě dost zaujala. V písních mě upoutával pronikavý, s kytarami příjemně sladěný keyboard, hudba tedy působila velice nenásilně a hezky se poslouchala. Kapela však má i písně, kdy se „do toho muzikanti dost opřeli“, a její vystoupení tak bylo velmi rozmanité.

Další skupinou byla má oblíbená Head down z Klatov. Ti již v hospůdce hráli a velice mě zaujali. I tentokrát mě vystoupení moc bavilo, ale vnímala jsem ho úplně jinak než minule. Dříve na mne skupina působila nesmělým dojmem, tentokrát ukázali co v nich doopravdy je. Právě vydali nové CD, na kterém jsou k poslechu čtyři písně, z toho tři anglické a jedna česká (skupina zpívá převážně anglicky). Mohu se chlubit tím, že jsem hrdým majitelem jednoho exempláře. Vážně stojí za to si ho pořídit. Bylo nám oznámeno, že tohle CD je jakási předzvěst dalšího a obsáhlejšího, které teprve chystají. Zpěvák měl zřejmě pocit, že jeho pohyb po jevišti působí legračně, a tak pro jistotu prozradil, že nedávno podstoupil operaci nohy. Patří mu o to větší uznání za výdrž. Mimochodem, děkuji mu tímto za milý rozhovor po koncertě a podpis, který mi udělal opravdu radost.

Funk-rock’n’rolová skupina Tribal theory mě ze začátku zaujala covery skupiny Red hot chili peppers. Podle mne se zpěvákův hlas do těchto písní vyloženě hodil. Zbytek písní mě, až na výjimky, příliš nezaujal. Nicméně nad pár zajímavými jsem se pozastavila a s napnutýma ušima poslouchala. Před pódiem se to více zalidnilo a atmosféra byla velmi příjemná.

Osobně jsem ráda, že jsem si tuto povedenou akci nenechala ujít, a poslechla si také něco jiného, než je můj obvyklý repertoár. Tuto zkušenost doporučuji všem.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram