REPORT: Search and Destroy a Johnny Service v House of Blues

V sobotu 11. 10. 2014 jsem zvedla kotvy od vyhřátého domácího krbu a hnala do plzeňského klubu House of Blues nakrmit se nevšedními kulturními zážitky. Po jedné cole a prvním břinknutí do bicích jsem si říkala, že to nebude optimální kombinace. Ale jakožto hrdinka dne, jsem chtěla prozkoumat, zda zvuky linoucí se z pódia jsou zapříčiněny špatným zvučením, nebo rukama alternativních muzikantů.

Pravda… mladí, nadšení alternativní umělci s osobitým punkovým přístupem k "toaletní" hudbě, obecenstvo pokřtili zřejmě svěcenou vodou z wc a rozházeli spoustu toaletního papíru. Každopádně oproti zvuku to byl slabý odvar. Mladíci se vyhrají a věřím, že bude co poslouchat a na co se dívat, ale pan zvukař zřejmě neměl svůj den. A to ještě nepřišel na přetřes metal… Johnny Service jsem poslouchala s tím, že si cca 18ti-letí mladíci ladí svoje nadšení pro alternativní scénu, ale u zvuku kapely Search and Destroy jsem si nebyla jistá, jestli v cole nemám litr rumu. Ne, opravdu tam nebyl, bohužel. Zvuk byl opravdu tristní a asi nejhorší, co jsem kdy u této kapely slyšela. Kapela SD mi po odehrání sdělila, že podobně, ne-li hůř, byl zvuk (ne)slyšet nahoře na pódiu. Vlastně se kapele SD splnilo jejich logo… nebylo slyšet nic, jen kravál. Taková morbidní zvuková koule, snažící se utrhnout hostům uši. Věřím, že návštěvníkům po požití x piv to ani tak vadit nemuselo, já se však těšila na koncert. Vemte si, že nejjistější plat, co se týče hudební scény, má právě zvukař. Kapely v dnešní době hrají za cestovní náklady, pivo a párek…v přeneseném slova smyslu a já už se setkala i s dost arogantními "pány" zvukaři. Není tu něco špatně? Nechci být negativní… podporuji hudební scénu, jak se dá. Ale upřímně mi tohle hlava nebere.

Zvukař by si měl peníze zasloužit, stejně jako ti, co stojí na pódiu. Námět k zamyšlení. Nicméně se už těším na další koncerty kapely Search and Destroy a stejně tak na vývoj kapely Johnny Service, byť jsem na ně za dobu trvání koncertu slyšela názorů mnoho. Ale málo z těch, co vyřkli rychlý ortel, dnes nemá ponětí jaké to je začínat s kapelou. Nebuďme rychlí v soudech, podporujme muzikanty, zamysleme se nad tím, koho podporujeme a kam dáváme své peníze. Pak bude na světě určitě krásně.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram