REPORT: Šachfest vol.3

V pátek 5. září 2014 se odehrál poněkud neplánovaně komorní jednovečerní fesťáček v plzeňském klubu Šachmat. Vystoupily zde kapely Selfish Son, Head Down a Rambanbám. Komornost akce byla dána především skutečností, že se na náměstí konala projekční akce s proslovem představitelů města, kde se srotila půlka obyvatel a slyšel jsem všehovšudy jednu kladnou reakci, jinak jenom hate. Všem zúčastněným tedy gratuluji k dobře využitému času.

Zpět ale do Šachmatu. Jako první vystoupila indie-rocková kapela Selfish Son, kterou jsem bohužel ke svému velkému zklamání nestihl, ale dostaly se ke mně jisté zákulisní zkazky o tom, že snad ani nebyli moc sehraní, takže jsem o tolik nepřišel.

Grungeové Head Down jsem naproti tomu slyšel od začátku (i proto, že začínali s půlhodinovým zpožděním) a jejich výkony mě vážně bavily. Basák měl navíc parádnické tričko Hello titty, z kterého jsem nemohl odtrhnout oči, ale publikum tak nadšené nebylo. Pod pódiem bylo prázdno jak v židovském ghettu po odjezdu vlaků a potlesk připomínal spíš národní divadlo, než rockový koncert. Vystoupení klasicky zakončili coverem od Mando Diao - Dance with somebody.

Jako poslední vylezli na pódium skáčkoví hoši Rambanbám, s kterými jsem strávil většinu večera, ale ani přes pokročilejší hodinu a hudbu, která nutí k pohybu i mrtvé nedokázali roztančit víc lidí, než dvě servírky, které se začaly v půlce vystoupení točit pod pódiem. Pohyb pod pódiem částečně kompenzoval divoký rej Standových strun, které z mě neznámého důvodu trčely dobře půl metru z jeho kytary. Možná by se i strhl nějaký bordel, ale kolem jedenácté hodiny byl koncert násilně ukončen městskou policií, takže jsme se poklidně rozešli do svých domovů. Závěrečné zpestření obstaral „neznámý“ účastník koncertu, který si před klubem ustlal v louži vlastních trávicích šťáv.

Celkově byl koncert hudebně fajn, ale kazila ho pasivnost lidí a nízká účast. Na kapelách bylo znát, že je to taky trápí a nedokázali dát do hry všechno, když publikum jen tak koukalo a občas zaplácalo. Finální návštěva silové složky státního aparátu byla jen třešničkou na dortu.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram