AKTUALITA: Ruinfest 2015 aneb Za zdmi to zní!

Ruinfest má za cíl ukázat návštěvníkům kvalitní a neotřelou hudbu v prostředí, kde je skvělá atmosféra a dalo by se říci, že i špetka Genia loci. S tím se pojí slogan pod jejich novým logem:

Za zdmi to zní.

Festival proběhne již poosmé. Na hrad se přestěhoval před třemi lety z kulturního domu Rabí. Ale až na hradě pomalu dostal novou tvář.

No a jaký bude letos?

Zase pár kapel na hradě, v jednu končíme a jde se domů? Tentokrát to bude jiné. Letos jsme přišli s myšlenkou, že to chce něco víc. Spřáhli jsme se proto s Českým rozhlasem jakožto mediálním partnerem, konkrétně s jeho odnoží Radiem Wave, kde se každé pondělí od 20:00 vysílá pořad Startér. Pokud stihnete úvodní znělku vysílání, uslyšíte větu: Startér, pořad s čuchem na talenty. A je tomu skutečně tak. Moderátoři relace Jonáš Zbořil a Jakub Johánekvybírají to nejlepší, co jim pošlou kapely z celé republiky, a jednotlivé skladby následně nasazují do vysílání, kde po skončení pořadu může každý hlasovat pro tu svoji oblíbenou.

Vybrali jsme tedy 4 kapely ze Startéru, konkrétně kytaristu The Android Angel, živelné hochy z I Love You Honey Bunny, srdcaře z Rest in Haste a českou odnož Black Keys The Atavists. Aby toho nebylo málo, udělali jsme si místo i pro speciálního hosta. Tím je, na tuzemské scéně velmi známá, kapela 100 °C.

Festival se koná 27.6. 2015 od 17:00

Více info na www.ruinfest.cz

 

Zdroj: Petr Houdek

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram