ROZHOVOR: Atombordel – melodický oi-punk ze Strašic

29.6.2014

Na festivalu Koupák vítá léto 2014, kterou organizovali strašičtí Sex Deviants, jsme pro vás vyzpovídali zajímavou punkovou formaci Atombordel. Kapela se po delší době vrátila na pódia a je na nich vidět, že ještě neřekli své poslední slovo!

Jak vznikl váš název Atombordel?

No takhle, já se jednoho dne jen tak z legrace oblékl do Atombordelu (anti-chemický oblek) a kamarád povídá: „Člověče, to by byl dobrej název pro kapelu!“ Dříve jsme se jmenovali Hluboká Orba ale nakonec to tak nějak přišlo a skončili jsme jako Atombordel.

Váš playlist je samozřejmě z velké části tvořen Vaší tvorbou, ale občas ho doplníte covery od předních punkových kapel, ať už českých a nebo zahraničních. Podle čeho vybíráte?

Já osobně mám hrozně rád oi kapely takže nás rozhodně inspirují Perkele, Pilsner Oiquel a nebo Visací zámek. To jsou velcí interpreti a mě osobně k téhle muzice přivedli.

Kdo u vás tvoří náměty, hudbu, a texty písní?

Texty píšu já a jeden kamarád z Těně. To se prostě napijeme a občas něco složíme.

Jaký koncert byl pro vás zatím nejlepší?

Hráli jsme nedávno v Plzni v klubu Jam. Tam to bylo moc pěkný. Ono je známo, že plzeňáci paří přeci jen víc než lidé kdekoliv jinde. A v Cheznovicích na Trianě tam to bylo ještě lepší. Tam je to takový vesnický, dost jsme se opili a takovej přístup mám rád.

Vrátili jste se po delší době na koncertní pódia. Co bylo důvodem dočasného rozpadu?

Odešel od nás basák, takže jsme museli sehnat jiného a museli se samozřejmě sehrát. Kandidátů bylo více dokonce jsme testovali i jednu slečnu jako baskytaristku, ale to nějak nevyšlo. Momentálně jsme kompletní.

Kam si Vás lze můžeme v nejbližší době přijít poslechnout?

Hrajeme v hrádeckém letním kině, s Nízkou Úrovní, Indiánskou rezervací a Dracu Juicy.

Co by jsi vzkázal fanouškům za kapelu Atombordel?

Chlebíčky, Děvky a Chlast!