AKTUALITA: Rock for People Europe

Nebojte, nepřijede kapela Europe. Přídomek Europe za názvem RfP odkazuje na propojení festivalu s Plzní, jako Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015 (EHMK).

Z každé členské země Evropské unie představí organizátoři nejméně jednoho interpreta.

Dnes byla představena první kapela, zástupci Spojeného království, The Ting Tings. Tato popová skupina vznikla v roce 2006 v Salfordu a je tvořena pouze dvěma členy: Katie White (zpěv, kytara, bicí) a Julesem De Martinem (zpěv, bicí). Nápadité a rozverné duo rozparádí plzeňské Depo nejen svými dobře známými hity jako That's Not My Name nebo Shut Up and Let Me Go, ale i novinkami ze své třetí placky.

Pořadatelé již prozradili i některé detaily festivalu. Michal Thomes, pořadatel a dramaturg, na stránkách festivalu píše:

„V Depu (bývalá vozovna dopravních podniků) umístíme dvě hlavní stage. Jednu velkou openair, druhou krytou, dohromady o rozloze více jak 3 000 m2. Papírny se svými stagemi budou sloužit nejen pro kapely, ale zejména pro bohatý kulturní i nehudební program, s provozem až do ranních hodin. Doufám, že celkovou kapacitu obou areálů, která byla stanovena na dav o dvaceti tisíci hlavách, se nám díky vám, hudebním fanouškům a fetišistům, podaří naplnit. Rušit noční klid budeme v Depu do 23 hodin, v Papírnách až do kuropění. Zázemí a detaily pilujeme, ale obecně platí, že hlavní pilíře, jako stanové městečko, parkování, sociálky, stánky s občerstvením budou!“

Jenom připomínám, že festival Rock for People Europe proběhne 3.-5. 7. 2015 v Plzni, v areálu bývalého depa Městských dopravních podniků, okolí řeky Radbuzy a komplexu bývalých papíren. Areály jsou přes Papírenskou lávku od sebe vzdáleny coby Usain Bolt vyhodnotil jako záležitost 46 sekund (cca. 400 m).

Lístky lze zakoupit na ticketsforpeople.

Tak uvidíme, jak se bude vyvíjet seznam kapel. Co vy, Plzeňáci, kdopak se chystá na festík a jak se těšíte?

 

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram