2. 6. 2014

REPORT: Pořad Reprák oslavil své první narozeniny

Článek

Autor


Kapely


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5664 / 10000 palců!

Chci pomoct!

V pátek 30.5.2014 jsme navštívili plzeňský bar Bílej Medvěd, kde se odehrával druhý ročník Reprák festu při příležitosti prvních narozenin tohoto uskupení. Hudební pořad Reprák vznikl na začátku dubna 2013, aby obyvatelům města Plzně a okolí mohl přinášet rozhovory s plzeňskými kapelami a reportáže z koncertů, které se pořádají v Plzni a okolí. V rámci natáčení reportáží navštěvují také kapely ve studiích a dělají rozhovory s interprety z celé republiky i ze zahraničí. Cílem projektu je informovat diváky, a to nejen z Plzně, o kulturním dění ve městě, naučit je navštěvovat tyto akce a mít vztah a povědomí o hudebním dění. V rámci působení Repráku pořádají akce jako je právě Reprák fest a další. V neposlední době aktivně podporují Pomocné Tlapky o.p.s., které se zabývají výcvikem asistenčních psů.

Kolem osmé hodiny jsme dorazili na místo, objednali si pivo, usadili se a produkce plzeňské kapely Muerta Mente právě začínala. Tato kapela čerpá z hudebních pramenů a extatických rytmů přírodních národů celého světa. K vidění i poslechu jsou například bubny, klávesy, chřestítka a zvonce, které vydávají divokou směs libozvučných tónů. Nesmím opomenout nástroj didgeridoo, což je dechový hudební nástroj australských domorodců a je typickým tradičním nástrojem v Austrálii. Většina produkce sestávala z bubenického instrumentálního umění členů kapely, ale došlo i na zakomponování kytary do některých písniček. Sympatická frontmanka Káča předvedla i nádherně výškově vyzpívanou píseň. Návštěvníků bylo už od začátku mnoho a v prvních řadách u této kapely poskakoval houf tancujících a řádících dětí, které určitě patřily mezi nejvěrnější fanoušky tohoto plzeňského bubenického složení.

Po krátké pauze po odehrání se začínaly ozývat první tóny zvukové zkoušky u pódia a my si šli poslechnout druhého interpreta večera.

Ocho Ríos je pětičlenná plzeňská kapela, která vznikla v roce 2008. Tato sestava hraje chytlavou taneční hudbu, ze které lze vycítit vliv mnoha žánrů – rock, reggae, latina, blues, ska a funk. Veselé a živé rytmy jsou doplňovány dechovými nástroji a sóly. Zpívalo se španělsky, anglicky, ale i česky. V některých písních do konce všechny jazyky dohromady. V baru Bílej Medvěd se tančilo pod pódiem, na pódiu, a dokonce i na stolech. Kapela Ocho Ríos jednoduše rozdávala radost a energii jakoby to mělo být naposled.

Po zakončení vystupování ihned navázaly mladé tanečnice v latinsko-americkém rytmu obklopené většinou návštěvníků klubu. Bohužel zvukař hudební doprovod nejspíše podcenil a playback k tanci hrál jen ze zadního vychrčeného reproduktoru v zadních prostorách klubu. To tanečnicím, ani návštěvníkům neubralo euforii užít si vystoupení naplno.

Dále došlo na šampaňské, představení členů týmu Reprák a přípitek na další kvalitní práci do dalších let. Celé toto slavení bylo zakončené vyzváním přítomných k baru, kde se promítaly vesele sestřihané nepovedené scény za uplynulý rok a já se rozhodně nenudil. Následně probíhala i tombola s drobnými cenami, až po poukazy na tetování ve studiu FenyArt, které vede Káča z Muerta Mente, nebo víkendový wellness pobyt v hotelu.

Po dalších drobných patáliích se zvukem začal svoji produkci DJ Dead Sailor, kterého můžete znát například jako bubeníka plzeňské kapely Mandrage. V setu zazněli ghettofunk, indie, rock’n’roll, elektro samply a pro nás byl tento interpret příjemnou tečkou v závěru večera.

Po tomto interpretovi vystoupil ještě DJ Mersi, kterého jsme z osobních časových důvodů už nestihli. Klub jsme opouštěli vesele opilí s příjemnou doznívající atmosférou na duši.

A tímto přeji za celý projekt PlzeňskéKapely.cz hodně štěstí, zdaru, vydařených reportáží a prostě všeho dobrého všem členům Repráku a doufám, že naše spolupráce s nimi bude tak skvělá a v kamarádském duchu jako doposud.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: