Sobotní večer 22.11. 2014 v klubu U Pupa patřil kapelám Velký Voči, Nízká úroveň, Infinito a desku křtícím Vapidům.

Po vkročení do sálu nebylo pochyb o tom, že jsme dorazili jako hrstka statečných, kteří nešli na jiné konající se akce a návštěvníků bylo viditelně poskromnu. První kapelu Velký voči to však neodradilo a hráli jak nejlépe uměli. Poslech mi kazil kdosi vydavající se za zvukaře, odposlechy nebyly absolutně slyšet a já jako divák slyšela maximálně polovinu slov v písních. I ohlas diváků ohledně „zvukaře“ nebyl zrovna pozitivní. V polovině koncertu se vše o dost zlepšilo a na parket se dostavilo tancující publikum. Za mě velká pochvala pro kluky sympaťáky, kteří jednoznačně umějí „hrábnout“ do strun a to za to, že se nevzdali a hráli naprosto fantasticky.

Další kapelou byla již velice známá kapela Nízká úroveň. Lidí už pod pódiem bylo více, ale tentokrát byla chyba v kapele a ne v nazvučení. Musím říct, že jsem se dlouho nevydržela dívat a odešla pryč ze sálu. Velkým nepříjemným překvapením pro mě bylo, že jsem slyšela naprosto falešný zvuk několikrát za sebou a to z nástroje trumpetisty, který hrál zbytečně nahlas, že byl slyšet až ven. Divákům se koncert líbil i přes tuto „drobnost“. Mému postřehu neuniklo ani „duo“ bratrů, kteří zpívají a není vlastně poznat, který hlas komu patří, jelikož se hlasy překrývají a vytváří pouze jednu tóninu, která mne opravdu nenadchla.

Znáte ten pocit když na pódium přijdou dvě okouzlující dámy a všichni kluci i muži v sále začnou „slintat“? Právě v takovém obležení jsem se nacházela, když se na pódium dostavila skupina Infinito s dvěma krásnými slečnami. Mladá, nadějná a velice energická skupina, která vlila krev do žil snad všem. Viděla jsem je podruhé naživo a musím jim napsat jedničku s hvězdičkou asi už napořád. Skupina je složená ze dvou zpěvaček a super bubeníka, kteří před sebou mají rozhodně velkou budoucnost.

Poslední kapelou večera byli strašičtí Vapid. Kapelu mám velice ráda a za dobu co je poslouchám jim patří velká pochvala za to, jak dlouhou cestu ušli a jak moc se zlepšili. A dokázali nám to i tentokrát. Do doplňujícího zpěvu obsadili kytaristu Dana, který dodává kapele „punkový řev“ a drive, který dříve scházel. Na samotný křest si pozvali členy strašické kapely Sex Deviants, kteří zahráli jednu píseň ze své tvorby. Poté se na pódium nasoukali všichni ze sálu a vyfotila se hromadná fotka. Co dodat, kapela musela přidat po skandování publika další písně (většinou převzaté), ale stálo to za to. CD jsem si koupila také a už se nemohu dočkat až si ho poslechnu.

Akce se velice vydařila (až na pár nedostatků), které se snad ale do příště již vydaří.