Byl příjemný vlahý podzimní večer. Zlaté slunce prosvítalo červenými a žlutými korunami stromů. Jiný takový večer bych vysedávala někde na lavičce a snažila se uloupit poslední letošní paprsky slunečního svitu, ale dnes ne –  dlouho očekávaná noc 27.9.2017 měla právě začít. Do Divadla pod lampou jsme vyrazili o něco dříve. Dvě piva na baru během zvukové zkoušky a nepočetně cigaret u zadního vchodu do Lampy. Zde jsem měla i možnost trochu vyzpovídat členy z obou vystupujících kapel.  Pravda, s klukama z Paddy to bylo trochu horší, ale od čeho máme ruce, nohy a hodně lámanou angličtinu?

Ani jsem nestihla postřehnout, jak rychle se Lampa naplnila davy fanoušků.  Jako první se na podiu ukázala partička z Rokycan a okolí – Důležitá IN Formace. Skutečností zůstává, že tihle kluci jsou na scéně nováčky. Možná si je pamatujete z plzeňského F.U.C.K. festu anebo od Pardála ze Dne Rokycan. Mohlo by se zdát, že si „IN Formace“ ukousla příliš velké sousto vzhledem ke svým dosavadním zkušenostem, ale poprali se s tím rozhodně se ctí. Celá produkce kapely je zatím pomalejšího rázu, ale pro mě to bylo velmi příjemné rozproudění večera. Písně Starej valach, Nelituju a Cestovní  mne zaujaly chytlavými texty a jednoduchostí melodií, které se nesly již po strop naplněnou Lampou. U srdíčka však našla své místo píseň Protektorát. Myslím, že je to jeden z nejlepších songů, který  tahle parta hraje a doufám, že jsem ho neslyšela naposledy. Důležitá IN Formace si toho večera našla jistě mnoho nových příznivců a upřímně si myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme.

Nekonečná fronta na baru a tři cigára venku a na scéně se objevily hvězdy večera – Paddy and the Rats. Maďarská punkrocková kapela přijela vystoupit i sem k nám do Plzně. Je vám asi jasné, že v Lampě nebylo k hnutí. Již od začátku jsem pozorovala celkovou choreografii a management kapely, který podtrhl profesionalitu a vysokou úroveň celého vystoupení. Nejprve jsem zaujala pohodlné místo asi ve druhé nebo třetí řadě před podiem, ale protože se přede mne postavil tak dva metry vysoký a dost široký mládenec, který patrně srostl s podlahou, i když se kolem něj míhala pogující těla, rozhodla jsem se vylézt si na stupínek po levém okraji divadla. Odtud jsem již měla výhled dokonalý na celý večer. Každý pod podiem očividně dobře znal tvorbu téhle maďarské sebranky, protože jediný song neodzpívali bez hulákání davu. Mohli jsme se těšit třeba z Join the Riot, Castaway, Freedom a spousty dalších. Kapela sama o sobě byla fantastická – dokonalá show a pogo až do zadních řad (to jsem v Lampě už taky dlouho neviděla), vzduch voněl perfektní atmosférou a byla cítit jedinečnost každého okamžiku – každý se bavil.

Musím se ale přiznat, že jsem nevydržela a těsně před koncem jsem utekla ven, takže jsem přišla asi o poslední tři skladby. Bezpochyby to kluci z Paddy odehráli i beze mě. Celý večer jsem si parádně užila, stejně tak každý, kdo dorazil s námi.

Komentáře